icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تصویر بایتون ،خودرو تمام الکتریکی چینی ها منتشر شد

تصویر بایتون ،خودرو تمام الکتریکی چینی ها منتشر شد

comments 0 1396/10/18

چند روز گذشته شرکت چینی استارت آپ جدیدی با انتشار تیزری از یک خودروی الکتریکی ،موجودیت خود را بعنوان یک شرکت تولید کننده خودروهای برقی اعلام کرد. در سالهای اخیر شرکت های مختلف چینی در حال شکل گرفتن هستند که همگی رویای فروش خودروی برقی در آمریکا را در سر می پرورانند. شرکت هایی نظیر" فارادی فیوچر" و "نیو "  از جمله تلاش های چینی بوده که قرار است محصولاتشان در سال های جاری وارد بازار شود. اما "بایتون" هم باید تلاش دیگری از چینی ها محسوب کرد که با کمک مدیران اسبق بی ام و و نیسان قصد دارد تا با قدرت کامل وارد این صنعت شود.

بایتون

این شرکت درست پیش از نمایشگاه CES لاوس وگاس با انتشار تصاویر این خودرو را بصورت کامل معرفی کرده است. همانطور که در تصاویر مشخص است طراحی ظاهری این خودرو تاحت تاثیر  محصولات نیسان و لندروور انجام شده است اما بطور کل دارای یک هویت منحصر بفرد  است.چراغهای باریک و جلو عقب این خودرو کاملا نماینگر یک خودروی جسور و البته هوشمند هستند.

بایتون

 در کابین خودرو مهمترین مشخصه حضور یک صفحه نمایش لمسی در سرتاسر داشبورد می باشد که قابلیت استفاده همزمان راننده و مسافر را خواهد داشت.علاوه بر این یک صفحه نمایش 8 اینچی هم در در وسط غربیلک فرمان نصب شده است.طبق اداعا سازنده بایتون یک خودروی کاملا هوشمند است .

بایتون

البته باد بدانیم که کراس اور فعلی بایتون یک خودروی مفهومی است اما سازندگان این خودرو اعلام کرده اند که نسخه قابل تولید این خودرو 85 درصد شبیه به همین مفهومی خواهد بود و تغییرات انجام شده در نسخه نهایی حداقل خواهد بود . برای مثال صفحه نمایش بزرگ داخل کابین حفظ خواهد شد ،تغییرات ظاهری بسیار اندک است و فقط یک آینه جانبی به خودرو افزوده خواهد شد.این کمپانی چینی امیدوار است که بتواند فروش این خودرو را تا پایان سال 2019 در آمریکا آغاز کند.

بایتون

طبق ادعای بایتون این خودرو در مدل تک موتور خودرو توانایی تولید 272 اسب بخار را خواهد داشت و با یکبار شارژ می تواند 400 کیلومتر را طی نماید. اما نسخه دو موتور  هم برای این خودرو در نظر گرفته شده که حدود 476 اسب بخار قدرت خروجی دارد و برد آن به 523 کیلومتر خواهد رسید.

بایتون قرار است مانند الکتریکی های دیگر آینده بازار جهان با سیستم راننده خودکار سطح 3 و یا سطح 4 به بازار روانه شود.همچنین بایتون وعده داده وقتی که این کراس اور به بازار عرضه شود کار ساخت  نسخه سدان این شرکت هم بر روی همین پلت فرم آغاز خواهد شد.

بایتون

چینی های پیش از بایتون سعی کرده اند با قدرت های خارق العاده و سرعت های بالا و بسیار پر زرق و برق وارد بازار امریکا شوند اما بایتون یک خودرو کاملا معقولی است که از شعار های افراطی استفاده نکرده و به نظر می رسد بسیار موفق عمل کند.

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/10/18


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط