icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تفاوت دنا پلاس و دنا پلاس توربو در چیست

تفاوت دنا پلاس و دنا پلاس توربو در چیست

comments 0 1396/8/23

ایران خودرو قرار است بزودی نسخه جدید دنا پلاس مجهز به موتور توربوشارژر را روانه بازار نماید.این در حالی است که نسخه معمولی دنا پلاس چند ماهی است که وارد بازار شده و به رغم چند تغیر ساده نسبت به دنا ،مورد استقبال قرار گرفته است.اما سئوال این است که تفاوت دنا پلاس و دنا پلاس توربو در چیست.

از نکات جالب نام گذاری خانواده دنا این است یک خودرو با سه نام دنا ،دنا پلاس و دنا پلاس توربو وراد بازار شده که با اختلاف خیلی کمی تمامی آنها شبیه به یکدیگر بوده اما اختلاف قیمت این سه مدل مختلف کاملا فاحش به نظر می رسد.دنا پلاس عملا با تغییراتی در چیدمان لامپ های درونی چراغهای عقب و جلو ،تغییر پنل های جانبی بدنه و اضافه شدن سانروف و اضافه شدن دو کیسه هوا ،افزایش قیمت 3 میلیونی را نسبب به دنا تجربه کرده است.

حالا دنا پلاس توربو دقیقا با همان مشخصات دنا پلاس و با اندکی تغییرات در ظاهر و موتور توربو به بازار خواهد آمد. تغییرات ظاهری این خودرو به رینگ و لاستیک جدید و با سایز پهن تر و تعویض سر دنده خلاصه می شود .اما با اضافه شدن سیستم توربو به موتور سابق تغییرات مهمی در این خودرو را شاهد خواهیم بود.فرمان چرمی با دوخت قرمز، زیرپایی موکتی با آرم توربو و نوار قرمزرنگ، تغییر طرح سر دسته دنده به همراه گردگیر آن با دوخت قرمز از دیگر تغییرات داخلی دنا پلاس توربو محسوب می گردد.

افزایش توان خودرو از 113 اسب بخار به 150 اسب بخار و افزایش  60 نیوتن متری گشتاور خودرو عملا تاثیر بسزایی در توانایی فنی خودرو و همچنین رانندگی بوجود خواهد آورد.

سیستم توربو علاوه بر بهبود بخشیدن به بخش فنی خودرو باعث کاهش مصرف سوخت اندک هم گردیده است. مصرف سوخت دنا پلاس برابر با 7.74 لیتر می باشد در حالیکه این عدد در نسخه توربو به 7.33 لیتر در هر 100 کیلومتر رسیده است.

تغییر فنی ایجاد شده بر روی این خودرو کاملا امری مثبت تلقی می گردد اما مشخص نیست مشتریان برای این تغییرات باید چه بهایی را پرداخت نمایند.

 

جدول تفاوت دنا پلاس و دنا پلاس توربو

 

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1396/8/23


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط