icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تقابل دو بی ام و در یک درگ

تقابل دو بی ام و در یک درگ

comments 0 1398/1/19

قرار دادن دو خودروی از دو برند مختلف امری کاملا مرسوم در برگزاری مسابقات درگ است .اما اینبار مجله CarWow دو محصول هم خانواده بی ام و M را رودروی یکدیگر قرار داده است.در یکی دیگر از درگ های این مجله M2 کامپتیشن و M4 کامپتیشن روبروی هم قرار گرفتند اما اینبار  نوبت مسابقه بین دو خودرو عجیب از این خانواده پرفورمنس است.

ب‌ام‌و M5 کامپتیشن با یک M3 کامپتیشن انتخاب های جدید برای این درگ است.البته M3 مورد نظر کمی توسط تیونر کار مشهور Evolve ارتقاء یافته است.اما همچنان برتری بر روی کاغذ با بردار بزرگتر یعنی همان M5 است ولی به هر حالی باید دید در دنیا واقعی وضعیت چگونه است.

قبل از اینکه این ویدئو را مشاهده کنیم بهتر به اعداد و ارقام بپردازیم. ب‌ام‌و M5 کامپتیشن از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4.4 لیتری توئین توربویی استفاده می‌کند که قدرت 617 اسب بخاری و گشتاور 750 نیوتون متری دارد.اما برای برگزاری مسابقه عادلانه بی ام و M5 در این درگ از سیستم دیفرانسیل عقب خود استفاده می کند و همچنین کنترل کشش آن خاموش می باشد.

M3 کامپیتیشن نیز از پیشرانه 6 سیلندر تویین توربویی بهره می برد که با کد S55B30T0 شناخته می شود. این موتور قدرت برابر 454 اسب بخار  با و گشتاوری معادل 601 نیوتن متر را در اختیار چرخها قرار می دهد.البته همانطور که اشاره شد این خودرو تیون شده و قدرتش به 540 اسب بخار رسیده اما باز هم فاصله قابل تاملی با بردار بزرگتر خود دارد.

اگرچه به نظر می‌رسد این درگ تنها مقایسه‌ی قدرت پیشرانه‌های دو خودرو است اما یک فاکتور کلیدی وجود دارد که وضعیت را دگرگون می‌کند و آن مزیت استفاده از سیستم چهار چرخ محرک است.پیش از آغاز درگ CarWow  رکورد 400 متر بی ام و M5 را در حالت چهار چرخ متحرک 11.1 ثبت نموده است که این میزان در حالت دیفرانسیل عقب به 12.5 ثانیه می رسد

برچسب ها:

درگBMW
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط