icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین توافق پژو ستیروئن و فیات کرایسلر،اتحاد بزرگ دیگر در دنیای خودرو

توافق پژو ستیروئن و فیات کرایسلر،اتحاد بزرگ دیگر در دنیای خودرو

comments 0 1398/8/11

دنیا دیگر جایی برای خودروسازان کوچک نخواهد بود تک روی در این میدان جنگ سرنوشت شومی را در پی خواهد . همین امر سبب گردیده برند های معتبر جهانی برای کاهش هزینه و افزایش بهره روی دست به اتحاد بزنند. در اخرین اقدام نیز گروه فبات –کرایسلر و پژو سیتروئن توافق کردند که اتحاد دیگر را شکل دهند.

هیئت‌مدیرهٔ شرکت ادغامی از یازده عضو تشکیل می‌شود که پنج نفر از آن‌ها توسط FCA معرفی می‌شوند و پنج نفر هم از PSA خواهند بود. ریاست هیئت‌مدیره با «جان الکان» از فیات-کرایسلر خواهد بود درحالی‌که مدیر مستقل ارشد و معاون ارشد توسط پژو-سیتروئن تعیین می‌شوند.

«کارلوس تاوارس» نیز مسئولیت مدیر اجرایی را برای مدل اولیهٔ پنج‌ساله بر عهده خواهد گرفت. مدیرعامل گروه PSA «کارلوس تاوارس» دراین‌باره گفته است:

این ادغام برای همهٔ سهام‌داران ارزش قابل‌توجهی را به ارمغان می‌آورد و آیندهٔ روشنی را برای این شرکت مشترک باز می‌کند. من از کارهایی که قبلاً با «مایک منلی» (مدیرعامل FCA) انجام داده‌ام خشنودم و بسیار خوشحال خواهم شد که با او همکاری کنیم تا بتوانیم یک شرکت بزرگ را باهم بسازیم

مدیرعامل FCA «مایک منلی» هم اضافه کرده است:

من به خاطر فرصت همکاری با کارلوس و تیمش در این ادغام که پتانسیل تغییر صنعت خودروسازی را دارد خوشحالم. ما سابقه‌ای طولانی در همکاری موفقیت‌آمیز با گروه PSA داریم و اطمینان دارم که به همراه افراد بزرگ می‌توانیم یک شرکت خودروسازی جهانی را ایجاد کنیم

پیش‌بینی می‌شود سرمایه‌گذاران FCA سود 5.5 میلیارد یورویی دریافت کنند درحالی‌که PSA هم 46 درصد از سهام خود در شرکت قطعه‌سازی Faurecia را به سهام‌داران خود عرضه می‌کند.

 

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/8/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط