icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین توقف سرمایه گذاری ماهیندار در سانگ یانگ

توقف سرمایه گذاری ماهیندار در سانگ یانگ

comments 0 1399/1/20

گروه ماهیندار بصورت رسمی اعلام کرد دیگر قصد ندارد در برند کره ای سانگ یانگ سرمایه گذاری کند.این تصمیم هندی ها به منظور صرفه جویی حداکثری در هزینه ها برای مقابله با بحران بوجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا گرفته شده است.

ماهیندرا که 74.65 درصد از سهام سانگ یانگ را در اختیار داشته حتی از سانگ یانگ خواسته تا به دنبال سرمایه‌گذاری‌های دیگر باشد زیرا کووید 19 باعث شده تقاضا برای محصولات ماهیندرا در هند افت فاحشی پیدا کند.این اظهارات در صورتی منتشر می‌شود که کمتر از دو ماه پیش ماهیندرا گفته بود مبلغ 423 میلیون دلار را در سانگ یانگ سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا این شرکت بتواند تا سال 2022 به سوددهی برسد.

 

ماهیندرا گفته است:

با توجه به وضعیت کنونی جریان سرمایه و بنا به مشورت و گفت‌وگوهایی که صورت گرفت، ماهیندرا به این نتیجه رسید که نخواهد توانست سرمایه جدیدی را به سانگ یانگ تزریق کند و این شرکت باید منابع سرمایه‌گذاری جایگزینی را بیابد.

البته تا زمانی که سانگ یانگ بتواند منابع سرمایه‌گذاری جدیدی را پیدا کند ماهیندرا برای یک‌بار حداکثر مبلغ 32 میلیون دلاری را در اختیار این شرکت قرار خواهد داد تا بتواند به تجارت خود ادامه دهد.

سانگ یانگ برنامه‌هایی برای فروش نسخه تمام الکتریکی شاسی‌بلند کوراندو در اروپا داشته است. قرار بود این خودرو در نمایشگاه ژنو 2020 به نمایش درآید اما این رویداد به خاطر شیوع کرونا لغو شد.


سانگ یانگ در سال 2010 در شرف ورشکستگی بود که ماهیندرا نجاتش داد اما از آن زمان تاکنون نتوانسته از این فرصت برای بهبود وضعیت خود استفاده کند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/1/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط