icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تولید اولین خودرو تمام برقی فولکس واگن از سال آینده

تولید اولین خودرو تمام برقی فولکس واگن از سال آینده

comments 0 1396/11/22

فولکس واگن به عنوان بزرگترین تولید کننده خودروی جهان تاکنون محصول تمام برقی را بطور رسمی در بازار عرضه نکرده است اما این شرکت با رونمایی از خودروهای مفهومی برقی نشان داد که برنامه های گسترده برای بازار آینده خودروهای برقی جهان دارد. این شرکت در سال گذشته میلادی خودروی مفهومی I.D را رونمایی کرد و وعده داد که در سال 2020 نسخه تجاری شده این خودرو روانه بازار خواهد شد.

فولکس واگن I.D

فولکس واگن قصد دارد تولید این خودرو را به سالیانه 100 هزار دستگاه برساند که هدف رویا پردازنه ای به نظر می رسد .اما در صورت تحقق این امر شاید این خودرو پر تیرازترین محصول برقی جهان نام بگیرد. این در حالی است فولکمس واگن اعلام کرده به هیچ وجه قصد ندارد I.D را به بزرگترین بازار خود یعنی امریکا عرضه نماید بلکه به منظور تامین نیاز این بازار نسخه شاسی بلند این خودرو با نام I.D  کروز را در نظر گرفته است.

فولکس واگن I.D

مشخصات فنی اولیه‌ای که از I.D. منتشر شده بود، از مسافت پیمایشی بین 400 تا 600 کیلومتر در یک بار شارژ کامل خبر می‌داد. همچنین برای شارژ 80 درصد باتری با استفاده از متود DC Combo، فقط به 30 دقیقه زمان نیاز خواهید داشت. موتور 125 کیلوواتی این خودرو، وظیفه تحرک بخشیدن به محور عقب را دارد. البته گفته شده که زمان عرضه، فولکس‌واگن سیستم تمام‌چرخ محرک را نیز برای I.D. در نظر خواهد گرفت.

صفر تا صد این خودرو در کم‌تر از 8 ثانیه به وقوع می‌پیوندد و حداکثر سرعت آن به 160 کیلومتر در ساعت می رسد. فولکس‌واگن اگرچه هنوز قیمت رسمی این خودرو را اعلام نکرده است اما گفته که طرفداران این مدل نباید نگران باشند زیرا I.D. قطعا در بین خودروهای نسبتا ارزان‌قیمت قرار خواهد گرفت.

فولکس واگن I.D

نسخه مفومی I.D  در زمان رونمایی به سیستم خودران مجهز شده بود اما فولکس واگن اعلام کرده این خودرو در هنگام شروع تولید و عرضه به این سیستم مجهز نخواهد بود اما در آینده به مرور سیستم خودران به آن اضافه خواهد شد.

نسخه تجاری شده I.D قرار است در سال 2019 و در کارخانه این شرکت واقع در منطقه ساکسونی آلمان و بروی پلت MEB این شرکت تولید و در سال 2020 تحویل مشتریان شود.

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/11/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط