icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تولید کراس اوور «هن تنگ» بصورت رسمی توسط عظیم خودرو آغاز شد

تولید کراس اوور «هن تنگ» بصورت رسمی توسط عظیم خودرو آغاز شد

comments 0 1397/10/17

عظیم خودرو از ابتدای این هفته بصورت رسمی خطوط تولید "هن تنگ" را راه اندازی نمود تا اولین خودرو از خط تولید این شرکت خارج گردد.از همین رو عظیم خودرو  بعنوان یک خودروساز برای اولین بار در ایران در مرحله پیش تولید و نهایی سازی خط تولید از اصحاب رسانه تخصصی خودرو دعوت به عمل آورد  تا بازدید کاملی  از خطوط تولید این شرکت داشته باشند .

عظیم خودرو به منظور تولید محصولات "هن تنگ" در حالی از تاسیسات شرکت زاگرس خودرو استفاده می نماید که هزینه بسیار سنگینی را برای احیا و بروزرسانی آن انجام داده است. همانطور که مطلع هستید زاگراس خودرو در ابتدای دهه 80 شمسی به تولید محصولات پرتون مالزی فعال بود که بدلایلی موفق به ادامه مسیر نشد. اما حالا عظیم خودرو با در اختیار داشتن  این کارخانه در حال نوسازی و گسترش تجهیزات موجود  به منظور افزایش تیراژ محصولات فوتون و هن تنگ می باشد.

خط تولید هن تنگ عظیم خودرو

به عنوان مثال این شرکت برای تولید بدنه محصولات هن تنگ سوله کاملا مجزایی با وسعت قابل توجهی را تاسیس نموده  است .عظیم برای تولید بدنه محصولات هن تنگ بطور کاملا خط جوش با فناوری مدرنی را در این سالن نصب کرده تا عملا تولید بدنه این خودرو در ایران انجام شود. قابل ذکر بسیاری از خودروسازی های درون کشور که بصورت فول سی کی دی مشغول به تولید خودرو هستند بدنه محصول را  بصورت اسمبل شده وارد ایران می نمایند . اما صنایع تولید عظیم خودرو از معدود خودروسازان درون کشور است که به خط تولید جوش بدنه خودرو مجهز است.

خط تولید هن تنگ عظیم خودرو

پس از اتصال قطعات منفصله بدنه خودرو در این سوله جدید ،خودروی مونتاژ شده جهت رنگ آمیزی به خط رنگ بسیار پیشرفته این شرکت منتقل می گردد. قابل ذکر است خط تولید رنگ یکی از خطوط بسیار گرانقیمت و با ارزشی است که کمتر در صنعت خودروی کشور وجود دارد. به عبارتی بیشتر خودروسازان خصوص کشور قطعات بدنه خودرو را بصورت رنگ شده وارد ایران می نمایند. اما عظیم خودرو با در اختیار گرفتن خطوط رنگ زاگرس خودرو عملا توانسته در سطح یک خودروساز برجسته خطوط تولید خود را مجهز نماید.

خط تولید هن تنگ عظیم خودرو

در نهایت بدنه رنگ شده جهت نصب موتور و تزیینات خارجی و داخلی به سالن بعدی ارسال می گردد که خطوط تولید زمینی و هوایی مجهز شده است. این خط تولید نیز به تازگی توسط عظیم خودرو خریداری شده و در این سالن بزرگ نصب شده است.

خط تولید هن تنگ عظیم خودرو

بطور کلی باید گفت عظیم خودرو در ابتدا قرار است که هن تنگ ایکس 7 را با ظرفیت اسمی تولید 10 دستگاه در ساعت آغاز نماید و بعد از آغاز انبوه تولید این کراس اوور ،دیگر محصول این برند با نام ایکس 5 را به خط تولید اضافه می نماید.قابل ذکر با بازدید از این خط تولید مشخص گردید که مراحل پیش تولید هن تنگ ایکس 7 در حال انجام است و از هفته آینده تولید انبوه هن تنگ ایکس 7 آغاز خواهد شد.

خط تولید هن تنگ عظیم خودرو

همچنین در بازدیدی که از انبار عظیم خودرو واقع در محل کارخانه صورت گرفت مشخص گردید که پارت اول قطعات منفصله ایکس 7 به میزان بسیار زیاد وارد گردیده تا عملا خوراک خط تولید برای این میزان تولد محیا گردد. مسئولین عظیم خودرو اعلام نموده پارت های بعدی قطعات منفصله ایکس 7 به همراه قطعات دیگر محصول هن تنگ یعنی همان ایکس 5 در راه است تا عملا وقفه در تولید این محصول بوجود نیاید.

خط تولید هن تنگ عظیم خودرو

با توجه به اجرایی شدن خط تولید محصولات هن تنگ در ایران به نظر می رسد که عظیم خودرو تا پایان سال جاری بخش عمده ای از تعهدات خود در قبال مشتریان را پاسخگو باشد . این شرکت از برای مدتی است که پیش فروش این خودرو را آغاز نوده و مشتریان محصولات هن تنگ می توانند امیدوار باشند که بزودی خودرو خود را تحویل بگیرند.

مدیران کارخانه عظیم خودرو در هنگام بازدید عنوان نمودند که خط تولید محصولات هنگ تنگ با ظرفیت 10 دستگاه  در ساعت که در صورت سه شیفت کاری به 200 دستکاه خواهد رسید ،آغاز بکار کرده است اما این میزان ظرفیت ابتدایی است و در صورت عدم وجود مشکلی خاصی ظرفیت تولید روزانه با گسترش خطوط تولید نیز افزایش خواهد یافت.

خط تولید هن تنگ عظیم خودرو

عظیم خودرو پیش ار راه اندازی خط تولید محصولات هن تنگ ،مشغول به تولید محصولات فوتون ساوانا در خط تولیدی کاملا مجزا در همین کارخانه بود. طبق توضحیات ارائه شده توسط مهندس گودرزی مدیر کارخانه صنایع تولید عظیم خودرو ،خط تولید ساوانا بطور کامل از مهندسین چینی تحویل گرفته شده و کاملا توسط متخصیص ایران اداره می شود. قابل ذکر است شاسی بلند فوتون ساوانا تولید شده در کارخانه این شرکت چندی پیش بدست مشتریان رسید تا عملا عظیم خودرو خودروساز شدن خود را جشن بگیرد.

خط تولید هن تنگ عظیم خودرو

در نهیات برای آشنایی بیشتر با محصولات هن تنگ یابد گفت این برند چینی از سال 2013 فعالیت خود در زمینه تولید خودرو را آغاز نمود و در این مسیر با خودروساز برتر چین و جهان همکاری می نماید. لوکس ترین خودروی این شرکت یعنی مدل X7 نیز به امکاناتی مانند شش ایربگ، سقف پانوراما، سیستم ورود و استارت بدون کلید، صندلی های برقی جلو، تهویه خودکار سه گانه، صندوق عقب برقی، هداپ دیسپلی، دوربین 360 درجه، ترمز دستی برقی، سیستم حرکت در سراشیبی، کروز کنترل، سنسور نور و باران، سیستم کنترل پایداری و اتوهلد مجهز است.
موتور 4 سیلندر 2 لیتری این خودرو دارای توربو بوده و می تواند 190 اسب بخار قدرت و 250 نیوتون متر گشتاور تولید کند.این موتور توسط شینانیگ –میتسوبیشی  تولید می گردد.

در ادامه توجه شما به تصاویر اختصاصی پردیس خودرو از خطوط تولید عظیم خودرو جلب می نماییم.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1397/10/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط