icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تویوتا با خودروی خودران جدید به لاس وگاس خواهد آمد

تویوتا با خودروی خودران جدید به لاس وگاس خواهد آمد

comments 0 1396/10/17

خودروهای خودران ، امروزه به دغدغه اصلی خودروسازان جهان تبدیل شده و هر کدام به نحوی سعی می کنند اولین شرکتی باشند که کاملترین و واقع گرایانه ترین خودرو خودران را روانه بازار می نمایند . در این بین شرکت های بزرگی نظیر گوگل و تسلا هستند که با های و هوی فراوان وارد این مقوله شدند اما تا کنون بصورت رسمی نتواسته یک خودروی خودران بدون نقص را عرضه نمایند وهمچنان در حال تکمیل این سیستم در محصولات خود می باشند.

تویوتا خودران

تویوتا بعنوان بزرگترین تولید کنننده خودروی دنیا در مقوله خودروهای خودران کاملا با احتیاط وارد شده و بدون حاشیه تبلیغاتی در حال پیشبرد این هدف خودروسازی جهان می باشد. این کمپانی به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد در نمایشگاه CES لاس وگاس آخرین دستاورد خود مربوط به خودروهای خودران را رونمایی کند. این شرکت توضیح داده است که در این نمایشگاه نسل سوم فناوری خودروی های خودران را به نمایش عمومی بگذارد.

تویوتا خودران

نسل قبلی سیستم های خودران تویوتا با داشتن سنسور لیدار قادر به رصد کردن 201 درجه از فضای پیرامون خود بود اما در نسل سوم با بهره بردن از 4 سنسور لیدار این سیستم قادر خواهد بود فضای 360 درجه ای اطراف خود را اسکن نماید.

در سیستم جدید فناوری خودران تویوتا دو گزینه مجزا وجود دارد . اولین سیستم گزینه راننده خودکار است که به صورت کلی رانندگی به این سیستم سپرده می شود. اما گزینه دوم که گاواردین نام دارد هدایت خودرو در دستان راننده است و فقط در شرایط اضطراری نظیر خواب آلودگی یا عدم توانایی در نشان دادن عکس العمل مناسب، این سیستم وارد مدار خواهد شد و کنترل خودرو را در دست می گیرد.

تویوتا خودران

از دیگر جذابیت های نسل سوم فناوری خودران تویوتا قرار گرفتن تجهزات بر روی سقف در ارتفاع کم و در زیر یک سقف ضد حرارت و ضد آب می باشد که مانند دیگر برند های جهان دارای تجهیزات افقی بد ترکیب نیست.

حضور فناوری خودروهای خودران بصورت کامل بر روی خودروهای امریست که هنوز قطعیت نیافته است اما شرکت های بزرگ دنیا نظیر بنز ،بی ام و تسلا و غیره عنوان نموده اند که تا سال 2021 اولین نمونه های سطح 4 خودروهای خود ران روانه بازار خواهند شد.اما تویوتا زمان مشخصی را عنوان نکرده است و تنها به این بسنده نموده که تا سال 2020 و در المیپک زمستانی همان سال خودروهای خودران هوشمند خود را عملیاتی خواهد کرد.

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/10/17


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط