icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تویوتا سوپرا سریعتر است یا بی ام و Z4 ،درگ دو برادر

تویوتا سوپرا سریعتر است یا بی ام و Z4 ،درگ دو برادر

comments 0 1398/4/17

تویوتا زمانی که اعلام کرد نسل جدید سوپرا را بر اساس پلت فرم و پیشرانه بی ام و 4 بنا خواهد ،موجی از انتقادات به سمت این غول خودروسازی جهان روانه شد. در هر حال تویوتا این کار را انجام داد و عملا هر دو محصول یک روح در دو بدن هستند.

هر دو از یک پیشرانه مشترک 6 سیلندر خطی توربو بهره می برند و حتی برخی از تجهیزات کابین نظیر سیستم اطلاعات و سرگرمی یکسانی هم بر روی دو خودرو نصب شده است.همین امر سبب شد کارشناسان و منتقدین به تویوتا خشمگین شده و   بیان داشته اند که بهتر بود تویوتا برای بازگشت مدل افسانه سوپرا خود به تنهایی عمل می کرد. دذ این بین تویوتا می گوید اگر این همکاری شکل نمی گرفت شاهد بازگشت سوپرای جدید نبودیم.

درهرحال این دو خودرو از لحاظ عملکرد حداقل در یک مسابقهٔ درگ چقدر باهم متفاوت هستند؟ برای فهمیدن پاسخ این سؤال، CarWow در یک درگ Z4 را در برابر سوپرا قرار داده است اما پیش از آنکه سراغ این مسابقه برویم بهتر است بر اعداد و ارقام مروری داشته باشیم. همان‌طور که گفته شد، هردوی این خودروها از پیشرانهٔ 3 لیتری شش سیلندر خطی ب‌ام‌و استفاده می‌کنند که 340 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن متر گشتاور دارد. این نیروی توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک ZF به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

البته نسخه حاضر در این درگ نسخه اروپایی بوده و به همین جهت دو خودرو حاضر در درگ از میزان قدرت برابری برخوردار هستند.البته یک تفاوت اساسی مابین تویوتا Z4 و تویوتا سوپرا وجود دارد . در حقیقت تویوتا سوپرا از سقف تمام فلزی بهره می برد اما در مقابل بی ام و Z4   دارای سقف پارچهی بوده و به همین دلیل حدود 40 کیلوگرم سبک تر از رقیب ژاپنی خود است.

در ادامه شما را دعوت به مشاهده این درگ جذاب می نماییم.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/4/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط