icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تویوتا سوپرا و بی ام و Z4 یک روح در دو بدن نیستند!!

تویوتا سوپرا و بی ام و Z4 یک روح در دو بدن نیستند!!

comments 0 1396/12/22

از سال 2012 دو کمپانی برتر جهان یعنی بی ام و و تویوتا تصمیم گرفتند که تحت یک همکای مشترک پلت فرمی را طراحی کنند علاوه بر کاهش هزینه های به تولید یک خودرو مشترک منجر شود. اما در نهایت این  پروژه به جایی ختم شد که هر دو خودروساز یک محصول ویژه و بر اساس برند خود را تولید نمودند.از همین رو خیلی از طرفرداران تیفوسی عقیده دارند که این دو برند با این کار اصالت خود را به زیر سئوال برده اند و تویوتا سوپرا و بی ام و Z4 در بسیاری موارد شبیه یکدیگر بوده بطوریه اصالت برند را زیر سئوال خبرده اند.

اما تتسویا تاداسان مدیر بخش طراحی سوپرای نسل جدید پس از رونمایی این خودرو در گفتگویی اعلام کرده است که فرایند مهندسی و تولید خودرو دو برند تویوتا و بی ام و کاملا با دیگر اختلاف دارد بطوریکه فلسفه طراحی و ذهنیت مهندسی برند ژاپنی با ساختاری کاملا متفاوت از آلمانی ها شکل گرفته است از همین در ابتدای امضای تفاهم نامه همکاری 2 سال تولید کشید تا ما بتوانیم تفاوت هایمان را درک کرده و  راه حلی برای مشکلات بوجود آمده را بیابیم ،اما یاین پایان کار نبود و در دو سال بعد نیز بر سر جزعیات نوع همکاری و محصول مشترک به تفاهم رسیدیم.

تاداسان در ادامه گفت "در پایان 4 سال به این نتیجه رسیدیم که هر برند بر روی طراحی خودرو خود متمرکز باشد و در انتهای بدنبال نقاط مشترکی در طراحی های انجام شده باشیم. اما بر خلاف هدف ما که تولید خودرویی با قطعات مشترک بود بی ام و اعلام کرد وقتی که ما نتوانیم خودرو مورد نظر را تولید نماییم دلیلی بر تولید قطعات مشترک هم نیست.اما ابتدای کار بود و هر دو مجموعه تصمیم گرفت مسیر تولید را با توجه اندیشه های خود جلو برود و سپس به دنبال نفاط مشترکی باشیم.

سخنان مدیر بخش طراحی تویوتا حاکی از آن است که درست این دو خودرو دارای پلت فرم یکسانی هستند اما این نفطه مشترک باعث نشده است که هر دو برند اصالت در طراحی و مهندسی مختص به خود را از دست بدهند . این خبر خوشی برای طرفردان هر دو برند می بشد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1396/12/22


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط