icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تویوتا پریوس خورشیدی راهکار جدید ژاپنی ها

تویوتا پریوس خورشیدی راهکار جدید ژاپنی ها

comments 0 1398/4/20

صنهت خودروی آینده جهان بدون شک در سیطره خودروهای دوست دارد محیط ریست از قبیل خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی قرار دارد اما خودروسازان در تلاش هستند که مشکلات پیرامون این دست خودرو ها را بطرف نمایند . یکی از این معضلات میزان پیشمایش کم خودروهای الکتریکی در مقال رقیبان درون سوزشان می باشد.  از راهکار های پیش رو قطعا استفاده از پنل های خورشیدی است که می توان کمک حال شارژ باتری ها باشد.

تویوتا به خوبی از ظرفیت‌های این تکنولوژی آگاه است و برنامه‌ی خود برای تست جاده‌ای پریوس پرایم مجهز به باتری‌های خورشیدی با کارایی بالا را اعلام کرده است.این برنامه در ژاپنی و با حمایت برند شارپ و  سازمان توسعه‌ی تکنولوژی صنعتی و انرژی جدید NEDO  آغاز شده است.بعنوان مثال شارپ تعهد دارد که سلسول های خورشیدی بسیار کارآمد را در اختیار تویوتا قرار دهد.

 

 

 

 

این محصول آزمایشی تویوتا از نسخه قبلی که به سیستم شارژ پنل های خورشید مجهز بود راندمان بهتری دارد. خروجی قدرت تولیدی این خودرو 4.8 برابر بیشتر بوده و راندمان تبدیل سلول باتری خورشیدی از 34 درصد فراتر می‌رود. این در حالی است که راندمان خودروی قبلی 22.5 درصد بوده است. مهم‌تر اینکه خودروی نمایشی از سیستمی استفاده کرده که باتری را هم در زمان توقف و هم در زمان حرکت شارژ می‌کند.

تویوتا امیدوار است این پروژه بتوان بر بهبود راندمان خودروهای الکتریکی به گونه کمک تا میزان برد آنها بیشتر از قبل گردد. حداکثر شارژ روزانه‌ی باتری خودروی آزمایشی در زمان پارک آن معادل 44.5 کیلومتر از برد خودرو بوده درحالی‌که این رقم در مدل تولیدی برابر با 6.1 کیلومتر است.

 البته وضعت راندمان این سیستم در حال حرکت کاملا بهتر است به گونه ای میزان پیمایش خودرو 56.3 کیلومتری می رسد. . البته پریوس پرایم مجهز به سیستم شارژ خورشیدی پس از تولید نیروی خود را در اختیار سیستم‌هایی همچون ناوبری و… قرار خواهد داد.

این پروژه در شهر تویوتا واقع در توکیو ژاپن در حال انجام است و این نشان تجاری امیدوار است از تجربه بدست آمده در جهت ی توسعه‌ی سیستم شارژ دوباره‌ی خورشیدی  استفاده نماید.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/4/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط