icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تویوتا کرولا یا مزدا 3 جدید

تویوتا کرولا یا مزدا 3 جدید

comments 0 1397/9/21

نمایشگاه خودروی لس انجلس دو خودرو را در بخش سدان کامپکت را معرفی نمود که بخش زیادی از بازار های جهان را به خود اختصاص خواهند داد. تویوتا کرولا نسل جدید را معرفی کرد باز ابتدای خلقت تا به امروز در زمره پرفروش ترین خودروهای جهان قرار داشته است. در طرف دیگر این نمایشگاه مزدا  از نسخه سدان مزدا3 رونمایی کرد که می توان رقیب مستقیم تازه نقس تویوتا باشد.

از این رو قصد داریم پیش از آغاز رسمی فروش این دو خودرو به مقایسه اجمالی داشته باشیم تا بدانیم کدامیک بهتر است. البته با توجه به اطلاعات منتشر شده ما از تویوتا کرولا زیاد می دانیم ولی مزدا در انتشار مشخصات تکمیلی نسل جدید 3 کمی خساست به خرج داده است . از همین رو از واژه اجمالی استفاده کردیم.

تجهیزات

تجهیزات
تجهیزات

تویوتا کرولا در نسخه پایه خود به صفحه نمایش لمسی 7 اینچی مجهز شده است اما نسخه های بالاتر از صفحه نمایش 8 اینچی بهره می برد. سیستم اطلاعات و سرگرمی تویوتا به اخرین نسخه نرم افزار نرم‌افزار Entune مجهز شده است که قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی و اینترنت وای فای را خواهد داشت. در تیپ‌های XSE و XLE به جای سیستم صوتی استاندارد 6 بلند گو به سیستم صوتی حرفه ای JBL با نه بلند گو و سیستم ناوبری استفاده شده است. نسل جدید کرولا به ‌صورت استاندارد به یک نمایشگر 4.2 اینچی در صفحه آمپر خود مجهز است اما امکان یک صفحه آمپر تمام دیجیتالی هفت اینچی هم برای آن وجود دارد.

همچنین کرولا 2019 به سیستم ایمنی تویوتا موسوم به Safety Senseمجهز شده که دارای سیستم های نظیر ترمز پیش از برخورد، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و کمک به حفظ حرکت میان خطوط، نور بالای خودکار و تشخیص علائم ترافیکی می باشد.

در خصوص تجهیزات مزدا 3 نسل جدید اطلاعاتی منتشر نشده است.

مقایسه طراحی ظاهری

مقایسه طراحی ظاهری
مقایسه طراحی ظاهری

قطعا زیبایی پسند و میزان جذابیت خودروهایی در این سطح کار ساده ای نیست و بنا بر سلیقه مختلف ،متفاوت است . اما بطور کلی مزدا از طراحی پویاتر و گیراتری برای شکل دادن به سدان کامپکت بهره برده است. طراحی نسل جدید کرولا تکاملی از نسل قبلی است. در بخش پایینی نمای جلویی این خودرو فرم آشنای قبلی حفظ شده اما این ویژگی با کاپوت تیزتر و چراغ‌های باریک‌تر همراه شده است. در نمای جانبی کرولا همان خطوط آشنای نسل قبلی دیده می شود اما در عقب سعی شده که از خطوط زاویه دار تری استفاده شود.

مزدا 3 جدید که در دو نسخه هاچ بک و سدان رونمایی شده است بطور کلی از کانسپت KAI الگو برداری کرده است که در سال 2017 رونمایی شده بود. این خودرو از دماغه‌ای تیز با جلوپنجره‌ای بزرگ و چراغ‌های باریک برخوردار است که نمایی تهاجمی به بخش جلویی آن بخشیده‌اند. ستون C پهن نسخه هاچ بک هر چند در دید راننده اختلال ایجاد نموده است اما در نمای ظاهری کاملا جذاب و اسپرت شده است.

پیشرانه

پیشرانه
پیشرانه

مزدا 3 نسب جدید به پیشرانه های کاملا مدرن اسکای اکتیو X مجهز نموده است. در این موتور ها از سیستم سنتی جرقه زنی خبری نیست و نظیر پیشرانه های دیزلی مخلوطهوا بنزین تا جایی فشرده می شوند که به خود خود منفجر شوند و دیگر خبری از شمع نیست. در خصوص جزئیات بیشتر اطلاعاتی در دست نیست.

قیمت و زمان عرضه

قیمت و زمان عرضه
قیمت و زمان عرضه

همانند دیگر موارد اطلاعات چندانی در خصوص قیمت و زمان عرضه این دو خودرو منتشر نشده است. هر چند تویوتا بصورت کلی اعلام نموده کرولا نسل جدید از اوایل سال آینده و با قیمت کمتر از 20 هزار دلار به بازار خواهد آمد. اما مزدا فعلاً فقط عرضهٔ نسل جدید سه را برای اوایل سال آینده تأیید کرده و هیچ جزئیات دیگری منتشر نکرده است.

برچسب ها:

تویوتامزدا
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/9/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط