icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تویوتا کرولا تورینگ اسپرت 2019 معرفی شد

تویوتا کرولا تورینگ اسپرت 2019 معرفی شد

comments 0 1397/6/16

کراس اورهای امروزه حاکمان اصلی بازار هستند و برخی از سگمنت ها مانند استیشن ها بدلیل کارایی شبیه به کراس اور ها در حال محو شدن از صنعت خودرو هستند .اما در این بین خودروسازانی نظیر تویوتا اعتقاد دارند در بخش های از جهان نظیر اروپا هنوز هم می توان استیشن ها را زنده نگه داشت .ازاین رو تویوتا به تازگی استیشن جدیدی را با نام کرولا تورینگ اسپرت را رونمایی کرده است.این خودرو در واقع نسخه استیشن هاچ بک آیوریس محسوب می شود که در نمایشگاه ژنو سال جاری رونمایی شده بود، اما از آنجا که تویوتا تصمیم گرفته نام آیوریس را از سال 2019 برای همیشه کنار بگذارد ،نسخه استیشن این خودرو را با نام کرولا معرفی نموده است.

تویوتا کرولا

این خودرو که در بخش طراحی جدید تویوتا واقع در بلژیک طراحی شده است به منظور افزایش فضای داخلی متناسب با یک استیشن حدود 6 سانت بر فاصله دو محوریش  نسبت به نسخه هاچ بک افزوده شده تا نهایتا به 2.7 متر برسد.این عمل مهندسان تویوتا باعث گردید حالا کرولا استیشن بیشترین فضای پا را برای سرنشنیان عقب ایجاد نماید در حالی فضای بار آن به حدود 600 لیتر رسیده است. این میزان افزایش باعث شده فضای داخلی کرولا به کراس اور های کامپکت نزدیک شود و مناسب اشخاصی گردد که بدنبال فضای بیشتر در خودروهای کامپکت هستند.

تویوتا کرولا

کرولا تورینگ اسپرت 2019 تنها در افزایش طول خودرو با نسخه هاچ بک خود تفاوات دارد در نتیجه مطابق انتظار تمامی مشخصات فنی این دو محصول تویوتا شبیه به یکدیگر خواهد بود.این خودرو به منظور تامین قوای محرکه خود از پیشرانه 1.2 لیتری توربو شارژر دار با بیشنه قدرت 116 اسب بخار بهره می برد که مشخصا موتوری کاملا اقتصادی است . اما تویوتا دو پیشرانه هیبریدی هم برای این ژاپنی جدید در نظر گرفته است.اولین گزینه هیبریدی موتوری 1.8 لیتری بنزینی درکنارموتور الکرتیکی است که مجموعا 122 اسب بخار را تولید می نماید. درحالی‌که نمونهٔ دومی با استفاده از یک موتور 2 لیتری بنزینی، 180 اسب بخار قدرت را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

تویوتا کرولا

تعلیق عقب کرولا تورینگ اسپرت از نوع چند اتصالی بوده و تنظیمات متغیر تطبیقی هم برای آن قابل انتخاب است که به حفظ پایداری خودرو حتی در صورت پُر بودن صندوق بار کمک می‌کند.در نمای ظاهری هم سقف پانورما و ستون B مشکی رنگ بر زیبایی ظاهری خودرو افزوده است.بنا بر اخبار منتشر شده تویوتا این خودرو را در نمایشگاه پاریس رونمایی خواهد کرد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/6/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط