icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تیکان ،اسب تمام برقی پورشه

تیکان ،اسب تمام برقی پورشه

comments 0 1397/3/20

هنگامی که پورشه قصد کرد وارد عرضه محصولات الکتریکی شود خودروها ی خاص وجذاب برقی را بصورت مفهومی و با نام Mission E رونمایی کرد و در حقیقت این نام برنامه های پورشه در خصوص محصولات برقی را نمایان می کرد. حال وقت آن رسیده که دیگر Mission E را فراموش کنیم و به نام جدید Taycan عادت نمایید چرا پورشه اعلام کرده اولین محصول تجاری شده تمام برقی این برند آلمانی ، با نام تیکان عرضه خواهد شد.مدیر عامل پورشه در خصوص این نام اظهار داشته که تیاکان به معنای اسب جوان و چالاک خواهد بود. البته مطمئنا این نام در برگیرنده شهر اشتوتگارت، محل دفتر مرکزی پورشه خواهد بود چرا که نماد این شهر اسب نیز می باشد.

پورشه تیکان

اطلاعات خاصی در خصوص اولین محصول برقی پورشه در دست نیست اما می دانیم که از نظر ظاهری این خودرو شبیه به مدل 911 است با این تفاوت که کمی بزرگتر گردیده و به صورت چهار درب خواهد شد. همچنین چراغ های LED در پیشانی خودرو بکار گرفته شده و شیب زیاد سقف به سمت انتهایی خودرو باعث گردیده این سدان برقی ظاهری کوپه به خود بگیرد. انتظار می‌رود که درون کابین تیکان، به جدیدترین و مدرن‌ترین تکنولوژی‌های پورشه، مجهز باشد.

قدرتمند ترین پیشرانه ای که برای تریم ها بالای تیکان در نظر گرفته شده است قادر به تولید 600 اسب بخار خواهد بود از این رو تیکان می تواند ظرف مدت حدود 3.5 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند.همچنین پورشه وعده داده است که این خودرو از شعاع حرکتی 500 کیلومتر با هر بار شارژ عرضه خواهد شد. قابل ذکر است نسخه پایه این خودرو، قادر به تولید بیشینه قدرتی معادل 402 اسب‌بخار بوده که دارای برچسب قیمت 85 هزار دلاری است.

کارخانه جدید تاسیس شده در اشتوتگارت محل اصلی تولیدات محصولات برقی پورشه خواهد بود که در ابتدای کار دارای ظرفیت اسمی 20 هزار خودرو در سال است اما در آینده نزدیک تیراژ محصولات برقی پورشه افزایش خواهد یافت. پورشه اعلام کرده تا سال 2025 یک چهارم فروش محصولات این شرکت به خودروهای برقی تعلق خواهد داشت.

user-img

نویسنده :

مهدی خزلی

comments 0 1397/3/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط