icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تیونینگ نووتیک بر روی لامبورگینی اوراکان

تیونینگ نووتیک بر روی لامبورگینی اوراکان

comments 0 1399/2/13

وقتی صحبت از تیونینگ می کنیم انتظار خودرویی با کیت بدنه عجیب و غریب و تغییرات زیاد را خواهیم داشت. اما لامبورگینی اوراکان اوو که در تصاویر مشاهده می کنید هر چند شاید بسیار ساده باشد اما توسط کمپانی مشهور نووتیک مورد تیونینگ قرار گرفته است.

البته این تیونر مشهور خیلی در طراحی گاو دوست‌داشتنی ایتالیایی دست نبرده است. اگرچه تیونرهای دیگر دوست دارند ظاهر چنین خودروهایی را دگرگون کنند اما نوویتک آلمانی از روش “کم یعنی زیاد” استفاده کرده است.

با این وجود ما هنوز هم با یک لامبورگینی طرف هستید بنابراین واژه‌هایی همچون “ساده” و “استاندارد” احتمالاً بهترین واژه‌ها برای توصیف این اوراکان اوو نخواهند بود. بخش اصلی این کیت در بخش عقب قابل‌مشاهده است جایی که یک بال بزرگ باعث می‌شود فکر کنیم با نسخه پرفورمنته روبرو هستیم. این قطعه از جنس فیبر کربن بوده و یک اسپویلر لبه‌ای نیز به خودرو اضافه شده تا عبور جریان هوا بهینه شده و داون فورس نیز بیشتر شود.

از اسپویلر جلو گرفته تا آینه‌های جانبی، همه‌چیز در فیبر کربن غوطه‌ور شده است. در این خودرو همچنین از پانل‌های متفاوت‌تر و ورودی‌های هوای جانبی و البته یک پوشش پیشرانه جدید استفاده شده است. ورودی هوای بخش عقب نیز باعث خنک شدن بیشتر پیشرانه 10 سیلندر 5.2 لیتری اوراکان اوو می‌شود.

نوویتک می‌گوید تمامی این قطعات جدید به منظور راندمان آئرودینامیکی بهتر در تونل باد تست‌شده‌اند. تکمیل کننده این تغییرات رینگ‌های 20 و 21 اینچی در جلو و عقب خودرو هستند. مالکان اوراکان اوو می‌توانند با سفارش سیستم اگزوز سبک‌وزن و سیستم تعلیق سفت تر خودروی خود را ارتقا دهند. داخل کابین نیز پوشش چرمی و آلکانترا بکار رفته که این تنها بخشی از گزینه‌های شخصی‌سازی مالکان می‌باشند.

خبری از بهبود قدرت پیشرانه نیست و خب این موضوع خیلی جای بحث ندارد زیرا اوراکان اوو قدرت 630 اسب بخاری و گشتاور 600 نیوتون متری تولید می‌کند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/2/13
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط