icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جانشین بی ام و i8 چه مشخصاتی خواهد داشت

جانشین بی ام و i8 چه مشخصاتی خواهد داشت

comments 0 1398/5/29

بی ام و با رونمایی از کانسپت ویژن M NEXT  باعث سوپرایز بسیاری از طرفداران این نشان باواریی شد. تمامی شواهد نشان می دهد که این خودرو در حقیقت پیش نمایشی از جایگزین بی ام و i8 مشهور است.

شایعاتی وجود دارد که این جاشین قرار است با نام i12 عرضه گردد اما همان پیشرانه i8 در سینه آن خواهد تپید ،البته تغییرات ایجاد و بروزرسانی باعث خواهد شد قدرت این موتور در i12 افزایش یابد که نهایتا منجر به تغییر کلاس این خودرو خواهد شد.

بخش اعظم قدرت خودرو از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربوی 340 اسبی تأمین خواهد شد و یک پیشرانه‌ی الکتریکی 201 اسب بخاری هم در این خودرو نصب خواهد شد. این مشخصات برای مدل پایه است درحالی‌که نسخه‌ی پرچم‌دار قدرت 671 اسب بخاری خواهد داشت. یک مجموعه باتری بزرگ 135 کیلووات ساعتی نیز کمک‌حال پیشرانه‌ی الکتریکی خواهد بود و برد الکتریکی قابل‌توجهی ایجاد خواهد کرد.

ب‌ام‌و در ماه‌های پیش اعلام کرده برنامه‌ای برای تولید جایگزین مستقیم i8 ندارد اما خب این به معنی عدم توسعه‌ی محصول اسپورت و هیبریدی جدید نیست.ب‌ام‌و ویژن M NEXT کانسپت با ظاهری تیز و چشمگیر معرفی شد و تفاوت‌های بنیادین با i8 یا دیگر محصولات قبلی این خودروساز داشت. اگر نسخه‌ی تولیدی این خودرو با نام i12 یا هر نام مشابه دیگر معرفی شود اصلاً سورپرایز نخواهیم شد.

برچسب ها:

بی ام وبی ام و i12
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/5/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط