icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جدیدترین تصویر از K125 ،نخستین کراس اوور بومی ایران خودرو

جدیدترین تصویر از K125 ،نخستین کراس اوور بومی ایران خودرو

comments 0 1399/1/8

ایران خودرو چند روز پیش در ویدئویی جزئیاتی بیشتری از نخستین کراس اوور خود موسوم به k125 را منتشر نمود. در این ویدئو رند رهایی از این خودرو به نمایش گذاشته شد .اما حالا در یکی از شبکه های اجتماعی تصویری جدیدی از k125 منتشر شده است.

ایران خودرو پس از برجام توانست قرار همکاری خود را با گروه PSA برای تولید خودروهای روز دنیا را منعقد کند که نخستین خروجی آن پژو 2008 بود. البته طبق این قرار ایران خودرو حق بهره برداری از پلت PF1 که دو خودروی پژو 2008 و 301 بر  روی آن توسعه یافته بود را برا خود محفوظ کرد. همین امر سبب گردید پس از خروج فرانسوی ها از این قرار بصورت یکجانبه ،ایران خودرو این حق را داشته باشد که با توجه به این پلت فرم محصولت جدیدی را طراحی و به تولید برساند. K125 یکی از محصولات جدید ایران خودرو است که دقیقا بر روی این پلت فرم و با توجه به ویژگی های پژو 2008 توسعه یافته است.

در جدیدترین تصویر منتشر شده به وضوخ می توان شباهت k125 با 2008 را مخصوصا در نمای جانبی مشاهده کرد. البته ایران خودرو برای بومی کردن این خودرو تغییرات را در نمای جلو و عقب خودرو و حتی کابین ایجاد کرده است.در نمای عقب بیش از هر چیز چراغهای به هم پیوسته جلب توجه می کند که پیش از این در K132 شاهد آن بوده ایم.این شباهت محصولات جدید ایران خودرو گویای این است که زبان طراخی جدیدی برای این غول خودروسازی ایران در حال متولد شدن است .

اما تغییر اساسی K125 نسبت به پژو 2008 را باید در قلب تپنده آن باید جستجو کرد. جایی که قرار است  تولید قوای محرکه به پیشرانه جدید ایران خودرو با نام TC7 سپرده شده است . این پیشرانه ۱۶۴۶ سی سی حجم دارد و نمونه ارتقای یافته TC7 یا همان EF7 پلاس است. تغییر کلی در سامانه توربو، تجهیز پیشرانه به زمان بندی هوشمند سوپاپ های دوگانه، تقویت ضرایب امنیت و… باعث شده تا این پیشرانه حداکثر توان استاندارد ۱۷۰ اسب بخار را با گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر تولید کند. مصرف سوخت ترکیبی ۶٫۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر، نسبت تراکم ۹٫۱ و بهره برداری از حداکثر گشتاور در دور ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ آر.پیدنا.ام از ویژگی های این یشرانه استالبته این پیشرانه را در محصولاتی دیگری نظیر دنا پلاس توربو اسپرت ،K132 و سمند سورن پلاس سال شاهد خواهیم بود.

جبعه دنده در نظر گرفته شده برای کراس اوور K125 ،نسخه اتوماتیک 6 سرعته خواهد بود که قدرت دریافتی را به چرخهای جلو منتقل می کند. این جعبه دنده که نوع AT است توسط گروه HPT کره طراحی شده و در حال حاضر توسط DAE چین مونتاژ می شود. در جعبه دنده فوق از سامانه خنک کاری مشابه به جعبه دنده های ۸ سرعته استفاده شده تا با توجه به شرایط آب و هوایی ایران، امکان استفاده از نسخه اتوماتیک این خودروها در اکثر مناطق فراهم باشد. همچنین سامانه مبدل گشتاوری، تیپ ترونیک، حالت برفی و اسپرت نیز در جعبه دنده DAEو جود دارد.

در نهایت باید اشاره کرد طبق گفته مدیران ایران خودرو ،K125 قرار است در سال جاری و پس از عرضه K132 در تابستان امسال بدست مشتریان برسد. در خصوص قیمت هم اطلاعاتی در دست نیست اما قیمت K125 قطعا اندکی کمتر از پژو 2008 خواهد بود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/1/8
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط