icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جرمی کلارکسون در مورد لوتوس اویجا چه نظری دارد

جرمی کلارکسون در مورد لوتوس اویجا چه نظری دارد

comments 0 1398/4/31

چند روز پیش برند لوتوس از نخستین سوپر اسپرت تاریخ خود با نام اویجا رونمایی کرد . این خودروی جذاب و هیجان انگیز از مشخصات قابل توجهی برخوردار است اما آیا توانسته نظر جرمی کلارکسون بعنوان یکی از مطرحترین چهره هایی خودروی جهان را به خود جلب کند یا خیر؟

جرمی بعنوان یک روزنامه نگار و مجربی برنامه هایی نظیر تاپ گیر و گرند تور همواره به یکی از دوستدار خودروهای بنزینی مشهور بوده و از هر فرصتی برای به سخره گرفتن خودروهای الکتریکی استفاده می کند لذا اویجا نمی تواند خودروی جذاب برای وی باشد.

کلارکسون در ویدئوی اذعان کرده که اویجا قطعا خودروی زیبا است و می تواند نظر کسانی که بدنبال خودروهای الکتریکی با عملکردی بالا هستند را به خود جلب نماید اما  این خودرو لوتوسی نیست که من خریداری کنم.  او می‌گوید ترجیح می‌دهد بجای اویجا، یک لوتوس اسپریت V8 داشته باشد. هرچند دیدگاه کلارکسون قابل‌درک است ولی چه دوست داشته باشیم چه نه، خودروی پرفورمنس الکتریکی رفته‌رفته در حال عرضه به بازار هستند و شاید روزی اثری از موتورهای خوش‌صدای بنزینی در سینهٔ سوپراسپرت‌ها نباشد.

در این بین خود لوتوس امیدوار است بتوان با رونمایی و عرضه اویجا در بخش خودروهای عملکردی دنیا جابی برای خود دست پا کند چرا که این امر برای خودروسازای که در چند سال اخیر با مشکلات مالی و مدیریتی روبرو بوده می تواند یک نسخه شفا بخش باشد.

اویجا به چهار موتور الکتریکی مجهز است که مجموعاً 2000 اسب بخار قدرت و 1700 نیوتن متر گشتاور دارند. لوتوس می‌گوید این هایپرکار ظرف کمتر از 9 ثانیه از صفر به سرعت 300 کیلومتر بر ساعت می‌رسد درحالی‌که برای مقایسه ریماک C-Two برای انجام این کار به 11.8 ثانیه زمان نیاز دارد. از اویجا تنها 130 دستگاه ساخته خواهد شد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/4/31
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط