icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جعبه های بزرگ و خودران تویوتا آینده حمل و نقل را رقم می زنند

جعبه های بزرگ و خودران تویوتا آینده حمل و نقل را رقم می زنند

comments 0 1396/10/19

نمایشگاه CES آمریکای شمالی مکانی است که برترین شرکت های دنیا آخرین دستاورد های خود را در زمینه تکنولوژی و انتقال فناوری را به نمایش بگذارند .اما چند سالی است که خودروسازان با حضور در این نمایشگاه باعث شهرت هر چه بیشتر این نمایشگاه شده اند چرا که خودروسازان برتر جهان نمایشگاه CES بهترین مکان برای نمایش آخرین دستاورد های خود در زمینه هوش مصنوعی،خودروهای الکتریکی و سیستم  های خودران محسوب می کنند.

ای پالت

نمایشگاه CES 2018 امسال مانند هر سال در لاس وگاس شروع به فعالیت نمود و برند های برتری نظیر تویوتا با محصولات ایده پردازانه خود حضور به هم رسانده بودند . تویوتا در نمایشگاه CES با کانسپت e-Palette ،آینده صنعت حمل و نقل را خودروهای که بصورت جعبه بزرگ  در نظر گرفته است.در حقیقت ای-پالت خودروهای مستطیلی شکل و جبعه هستند که به پیشرانه های الکتریکی مجهز بوده و بصورت خودران عمل می کنند.هدف تویوتا از تولید این کانسپت حمل و نقل انسان ها ،بار و مرصوله های پستی بصورت کاملا پاک و خودران در شهرهای پر ترافیک و شلوغ است .

ای پالت

همانطور که مشخص است این خودروهای جعبه شکل بیشتر شبیه خودروهایی هستند که در آینده های دور مورد استفاده قرار می گیرند اما تویوتا متعقد است که به دلیل کاربرد های متفاوت این خودرو در سالهای آینده باید منتظر حضور نسخه واقعی آنها باشیم چرا که شرکت های بزرگی مانند آمازون ،هات پیتزا،اوبر، شرکت تاکسیرانی دی دی و حتی کمپاین مزدا بعنوان یک رقیب به همکاری در این پروژه ابراز علاقمندی کرده اند.با توجه به تعدد شرکت های علاقمند ،می توان حدس زد که این خودرو در آینده دارای کاربرد های گوناگونی باشد.

 

همانطور که اشاره شد ای پالت نظیر دیگرخودروهای حاضر در این نمایشگاه بصورت الکتریکی و مجهز به سیستم خودران است. پلت فرم این خودرو بصورت منعطف طراحی شده تا بتوان خودروهای جعبه شکل را با ابعاد گوناگون بر روی این پلت تولید نمود. تویوتا می گوید که این پلت فرم قابلیت تولید خودروهای به طول بین 4 تا 7 متر را مهیا می کند که بدلیل شکل ظاهری آن ، فضای مناسبی داخلی را فرام می کند.

جابجایی انسان و اجسام از مهمترین گزینه های تویوتا برای e-Palette است اما این شرکت اعتقاد دارد کاربردهای دیگری نظیر هتل های و خرده فروش های متحرک را برای این خودرو می توان متصور بود.

e-Palette در اصل از سیستم خودران تویوتا استفاده می کند اما رابط کاربری آن به گونه ای طراحی شده است که می توان سیستم های دیگر برندها را هم پشتیبانی نماید.

تویوتا از هم اکنون عملیات پیاده سازی عملی این خودرو را در کشور های هدف نظیر آمریکا آغاز کرده است و امیدوار است بتواند تا سال 2020 نسخه تجاری این خودرو را روانه بازار کند. همچنین تویوتا وعده داده است در المپیک 2020 توکیو شاهد استفاده از این خودرو ها خواهیم بود.

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/10/19


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط