icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جیلی آیکون رونمایی شد ،شاسی بلند جدید با اهداف جهانی

جیلی آیکون رونمایی شد ،شاسی بلند جدید با اهداف جهانی

comments 0 1398/8/16

جیلی یکی از پیش روترین خودروسازان جهان از جدیدترین شاسی بلند خود با نام آیکون رونمایی کرد. طبق پیش بینی های انجام شده این محصول جدید تا حد زیادی به کانسپت خود در نمایشگاه خودروی پکن 2018 وفادار مانده است.

آیکون که در سمینار طراحی در نانجینگ برای رسانه‌های چینی رونمایی شده، یک کراس‌اوور سگمنت B است که نسخه‌ای تکامل‌یافته از DNA طراحی «گسترش کیهانی» جیلی را نشان می‌دهد و هم‌زمان محدودیت‌های این زبان طراحی را هم بررسی می‌کند.

جیلی آیکون همچنان استایل متمایز جعبه‌ای شکل نسخهٔ کانسپت را حفظ کرده و مطمئناً طراحی جالبی دارد. در بخش جلویی خودرو چراغ‌های دوقسمتی و جلوپنجرهٔ موسوم به گسترش کیهانی تقریباً نسبت به نسخهٔ کانسپت بدون تغییر باقیمانده‌اند درحالی‌که در پروفیل جانبی هم دستگیره‌های در بیرون آی و آینه‌های جانبی با راهنماهای یکپارچه جلب‌توجه می‌کنند. در بخش عقبی آیکون هم چراغ‌های مستطیل شکل ساده‌ای به چشم می‌خورد که درون آن‌ها لامپ‌های LED با گرافیک و امضای خاصی کار شده‌اند.

در داخل آیکون، دو صفحه‌نمایش بزرگ بر داشبورد سلطه دارند که یکی صفحه آمپر دیجیتالی است و دیگری سیستم اطلاعاتی-سرگرمی را ارائه می‌کند. این دو نمایشگر که باهم در ارتباط هستند، از طریق اکوسیستم هوشمند جیلی GKUI این امکان را در اختیار راننده قرار می‌دهد که با خودرو ارتباط برقرار کرده و به سایر نقاط جهان متصل شود؛ اما به‌طورکلی، طراحی داشبورد آیکون تا حدودی سیتروئن C4 کاکتوس را به یاد می‌آورد.

آیکون بعد از مدل Bin Yue، دومین کراس‌اوور جیلی است که بر اساس پلت‌فرم ماژولار BMA ساخته شده است. از این پلت‌فرم در سدان Bin Rui هم استفاده شده است. سازندهٔ چینی فعلاً اطلاعاتی در مورد پیشرانه‌های کراس‌اوور جدید خود منتشر نکرده اما گفته می‌شود آیکون به یک پیشرانهٔ 1.5 لیتری توربوشارژ مجهز خواهد بود. ابعاد دقیق این خودرو هم اعلام نشده است اما بیشتر گزارش‌ها به 4,350 میلی‌متر طول، 1,810 میلی‌متر عرض، 1,615 میلی‌متر ارتفاع و 2,640 میلی‌متر فاصلهٔ محوری اشاره داشته‌اند.

اگر این اندازه‌ها دقیق باشند، یعنی آیکون کمی از Bin Yue بزرگ‌تر است که هردو روی یک پلت‌فرم ساخته شده‌اند. به گفتهٔ جیلی، این کراس‌اوور جعبه‌ای شکل جدید از ابتدا به‌عنوان یک مدل جهانی طراحی شده تا دورهٔ جدیدی از حمل‌ونقل هوشمند را برای نسل جدیدی از کاربران فراهم کند نسلی که به خودروهای پیشرفته نیاز دارد.

برچسب ها:

جیلی
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/8/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط