icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جیپ رانگلر نسل جدید در تست تصادف یورانکپ مردود شد+فیلم

جیپ رانگلر نسل جدید در تست تصادف یورانکپ مردود شد+فیلم

comments 0 1397/9/15

در همین هفته جیپ رانلگر نسل جدید توانست در رقابت بزرگ موتورترند عنوان شاسی بلند سال 2019 را از آن خود کند. اما هنوز جشن و شادی مسئولین این شرکت شروع نشده خبری ناامید کننده از این خودرو منتشر شد. این خبر حاکی از ان است که نسل جدید این خودروی نمادین در تست تصادف موسسه یوروانکپ عملکردی کاملا ضعیف از خود به نمایش گذاشت و در کمال تعجب فقط یک ستاره ایمنی را دریافت کرد. این یعنی یک فاجعه برای نسل جدید نمادی ترین خودروی آفرود جهان.

تست تصادف جیپ رانگلر

البته یکی از دلایل این عملکرد نامناسب مجهز نبودن نسل جدید جیپ رانگلر به سیتسم های ایمنی روز دنیا نظیر ترمز اضطراری خودکار و دستیار حفظ خودرو بین خطوط بود.مدیر یوروانکپ در این خصوص می گوید:اینکه در سال 2019 یک خودروی جدید بدون ترمز اضطراری خودکار و دستیار حفظ خودرو بین خطوط عرضه گردد واقعا عجیب و در عین حال نا امید کننده است.از همین رو وقت آن رسیده متوجه شویم محصولات فیات – کرایسلر به چه میزان ایمن هستند.

تست تصادف جیپ رانگلر
نسل جدید جیپ رانگلر در بخش‌های ایمنی سرنشینان بالغ، خردسال و عابران پیاده هم عملکرد خوبی نداشته و به ترتیب 50، 69 و 49 درصد امتیازات را به دست آورده است.

تست تصادف فیات پاندا

دیگر محصول این غول خودروسازی جهان که در این تست شرکت کرد فیات پاندا بود. اما این خودروی کوچک هم عملکدر مناسبی نداشت و نتوانست حتی یک ستاره ایمنی را دریافت کند.تنها پونتو 2017 از عملکرد ضعیفی شبیه به پاندا برخوردار بود.

تستس تصادف هیوندای سانتافه

یورو انکپ در ادامه تست محصولات شاسی بلند ،هیوندای سانتافه  را نیز مورد بررسی قرار داد و متوجه شده کیسه های هوای ایمنی این خودرو که در خودروهایی با سقف پاناروما موجب جلوگیری از آسیب به سرنشنیان می گردد ،دارای مشکل است. البته هیوندای اعلام کرده این مشکل را برطرف نموده و برای سری اول این خودرو فراخوان صادر نموده است.

تست تصادف بی ام و X5

در ادامه یوروانکپ اعلام نموده کیسه هوای زانو راننده نیز در بی ام و x5 باز نمی شود. بی ام و پیش از این با این مشکل در بی ام و سری 5 مواجه شده بود. در سال پیش گفته شده بود این کیسه هوا حفاظت کمی از پاهای راننده به عمل می‌آورد.

تست تصادف ولوو

اما سربلندان تست های جدید یوروانکپ محصولاتی نظیر آئودی Q3، جگوار آی پیس، پژو 508 و ولوو V60/S60بودند که توانستد 5 ستاره ایمنی را دریافت نمایند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/9/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط