icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جیپ چروکی تراک هاوک،رکوردار سریعترین شاسی بلند جهان بر روی یخ

جیپ چروکی تراک هاوک،رکوردار سریعترین شاسی بلند جهان بر روی یخ

comments 0 1398/2/15

رکورد های عجیب و غریب در دنیا کم نیستند اما برخی آنها از هیجان زیادی برخوردار است.برای مثال در فستیوال سالانهٔ موتور اسپرت یخ بایکال، جیپ توانست با مدل قدرتمند چروکی تراک هاوک عنوان سریعترین شاسی بلند روی یخ را از آن خود کند.در این فستیوال که در جنوب سیبری روسیه برگزار شد چروکی توانست با دستبابی به سرعت 280 کیلومتر بر ساعت رکورد جدیدی را به ثبت برساند. رکورد گرند چروکی ترک‌هاوک تحت قوانین فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی (FIA) انجام گرفته و توسط فدراسیون اتومبیل‌رانی روسیه (RAF) هم تأیید شده و بنابراین کاملاً قانونی و رسمی است.قابل ذکر است سرعت فوق توسط رهیاب ماهواره ای دقیق به ثبت رسیده است.

دلیل برگزاری فستیول فوق در این مکان این است که دریاچه بایکال عمیق ترین و بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان محسوب می گردد و با برخورداری از طول 12 کیلومتری مکان مناسبی برای رکورد زنی محسوب می گردد.البته این کراس اوور 707 اسب بخاری برای دستیابی به سرعت 280 کیلومتر نیازی به این مسافت های طولانی ندارد چرا که در  زمان شتاب گیری از حالت ایستاده تراک هاوک در مسافت یک کیلومتری سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت رساند. البته این عدد در زمان شتاب در حالت حرکت یا همان Rolling برابر با 257 کیلومتر در ساعت بود. جیپ عنوان نموده برای رسیدن به رکورد سریعترین شاسی بلند روی یخ، کلیه اداوت اضافی جذف و باک خودرو هم فقط به اندازه رکورد گیری بنزین داشته است.

به منظور حفظ ایمنی راننده و داوران هنگام انجام این رکورد زنی، کل مسیر دریاچه از برف و بلورهای یخ پاک‌سازی شد؛ اما حتی بااین‌وجود هم حرکت با چنین سرعتی می‌توانست خطرناک باشد زیرا سطح دریاچهٔ یخ‌زده با فیلمی از آب پوشیده شده بود که چسبندگی را کاهش می‌داد. اما با وجود سیستم های نظیر سیستم چهارچرخ محرک با دیفرانسیل لغزش محدود، گیربکس کمکی تک سرعته، سیستم Selec Track با پنج حالت رانندگی مختلف و ترمزهای برمبو در ترک‌هاوک خوشبختانه هیچ حادثه ای رخ نداد.

جیپ چروکی تراک هاوک با برخورداری از پیشرانه عضلانی 6.2 لیتری  هشت سیلندر 707 اسب بخاری می تواند بر روی آسفالت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت را در 3.7 ثانیه طی نماید و به حداکثر سرعت 290 کیلومتر در ساعت دست یابد.لذا این هیولای آمریکایی عملا یکی از  سریعترین شاسی بلند تولیدی جهان محسوب می گردد. شاسی‌بلندهای بسیار کمی در دنیا وجود دارند که می‌توانند به سرعتی بیش از این دست پیدا کنند که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به لامبورگینی اوروس با حداکثر سرعت 305 کیلومتر بر ساعت و بنتلی بنتایگا اسپید با حداکثر سرعت 306 کیلومتر بر ساعت اشاره کرد.

برچسب ها:

ترین هاجیپJEEP
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/2/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط