icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین «حالت خیس» در پورشه 911 جدید معرفی شد

«حالت خیس» در پورشه 911 جدید معرفی شد

comments 0 1397/10/18

بدون شک پورشه911 جدید با وجود بهره بردن از فناوری های مدرن را باید یکی از بهترین نسل های این خودرو دانست.هیاهوی زیاد در زمان رونمایی 911 جدید باعث شد به برخی ویژگی های این خودرو بطور کامل پرداخته نشود. یکی از این ویژگی های  جدید"حالت خیس "است.

پورشه برای حذف aquaplaning در هنگام رانندگی تصمیم به عرضه این ویژگی نموده است.این حالت برای خودروهای اسپرت با لاستیک های پهن بیشتر رخ می دهد.این سیستم جدید باعث استفاده از سنسور های میکروفونی میزان آب پاشیده شده به داخل گلگیر هی جلو را محاسبه می کند.در این هنگام اگر رایانه مرکزی خودرو میزان خیس بودن جاده را مناسب تشخیص دهد به راننده اعلام می کند از این وضعیت استفاده نماید.

حالت خیس پورشه

به منظور کاهش ریسک aquaplaning، این حالت خاص توزیع نیرو را به چرخ‌های جلوی کوچک‌تر افزایش داده و گشتاور پیشرانه را کاهش می‌دهد و برخی فلاپ‌های آئرودینامیک نیز داون‌فورس را بالا می‌برند. همچنین سیستم‌های مدیریت پایداری و کشش پورشه نیز فعال‌تر می‌شوند.

حالت خیس پورشه

بخش توسعه فناوری های جدید پورشه سیستم مشابهی را دردهه 90 بعنوان قسمتی از برنامه تحقیق توسعه داده بود تا امروز شاهد باشیم برای اولین بار در پورشه 911 توربو جدید مورد استفاده قرار گیرد.قابل ذکر است این سیستم در همان زمان هم قابلیت اجرای شدن داشته است اما August Achleitner که به آقای 911 نیز مشهور بوده است تصمیم به عدم استفاده از این فناوریی در 911 گرفته بود.

حالت خیس پورشه

قابل ذکر پدیده هیدروپلنینگ که اغلب در اروپا و آسیا آکواپلنینگ (aquaplaning) نامیده می‌شود که حالتی گفته می شود که میزان آب موجود بر روی جاده در مقابل خودرو به اندازه است که وزن خودرو را تحمل می کند و باعث منحرف شدن خودرو می گردد. به عبارتی بدلیل قرار گرفتن یک لایه نازک  مابین لاستیک ها و سطح جاده باعث خواهد خودرو اندکی از سطح جاده فاصله بگیرد و باعث ایجاد مشکل گردد.

برچسب ها:

پورشه فناوری
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/10/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط