icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین حجم بالای سرمایه گذاری فولکس واگن در کمپانی جک چین

حجم بالای سرمایه گذاری فولکس واگن در کمپانی جک چین

comments 0 1399/3/12

فولکس واگن به معنای واقعی به اهمیت بازار چین پی برده است و هر روز شاهد تقویت پایه های آنها در این کشور پهناور هستیم. ژرمن ها در آخرین اقدام قرار است مبلغ 2.1 میلیارد یورو در دو خودروساز الکتریکی چینی سرمایه گذاری نماید که نخستین آن به سرمایه گذاری 1 میلیارد یورویی در کمپانی جک است . فولکس واگن با این مبلغ قصد دارد سهم خود در جوینت ونچر را از 50 به 75 افزایش دهد.

این خودروساز آلمانی سپس 1.1 میلیارد یوروی دیگر را صرف به دست آوردن 26.5 درصد سهام شرکت Guoxuan که سازنده باتری خودروهای الکتریکی است خواهد نمود.

این استراتژی باعث می‌شود فولکس‌واگن کنترل مدیریتی کامل جوینت ونچر با جک را به دست آورد. این را مدیرعامل فولکس‌واگن چین می‌گوید.

جوینت ونچر موردبحث 5 خودروی الکتریکی جدید را تا سال 2025 عرضه و یک کارخانه جدید را نیز تأسیس خواهد کرد.

فولکس به دنبال فروش سالانه 1.5 میلیون دستگاه خودروی الکتریکی، پلاگین هیبریدی و سلول سوختی تا سال 2025 در چین است. جوینت ونچر جک و فولکس‌واگن در سال 2023 تولید خودروهای الکتریکی شکل گرفته بر پایه پلتفرم MEB را شروع خواهند کرد. از طرفی کشور چین نیز می‌خواهد 25 درصد کل فروش خودروهای این کشور در سال 2025 از نوع خودروهایی با قوای محرکه الکتریکی، پلاگین هیبریدی و سلول سوختی باشد.


اما شرکت Guoxuan نیز کار تأمین باتری‌های خودروهای الکتریکی تولیدی در چین را بر عهده خواهد گرفت.

فولکس‌واگن جدیدترین خودروساز خارجی در چین است که میزان مالکیت خود در شرکت‌های چینی را افزایش می‌دهد. دولت چین در سال 2018 اجازه انجام چنین کاری را داد و کمپانی ب ام و نیز از این فرصت استفاده کرده و کنترل جوینت ونچر اصلی خود در چین را به دست گرفت. در حال حاضر فولکس‌واگن جوینت ونچرهایی با گروه فاو و سایک موتور نیز دارد.

برچسب ها:

فولکس واگنجک
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/3/12
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط