icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین حضور اولین خودروساز ویتنامی در نمایشگاه پاریس

حضور اولین خودروساز ویتنامی در نمایشگاه پاریس

comments 0 1397/6/20

امروز دیگر خودروسازی امری پیچیده و درو از ذهن نیست و بسیاری از کشورهایی که تاکنون نامی از آنها در صنعت خودروسازی دیده نمی شد به صفوف تولید کنندگان خودرو پیوسته اند.ویتنام کشوری که بیشتر در صنعت لباس و کفش در جهان مشهور است قرار است در نمایشگاه خودروی پاریس اولین محصول خودروسازی خود را به نمایش بگذارد.بر اساس این گزارش شرکت خودروسازی وین وست  در جریان این نمایشگاه از دو خودرو بر پایه مدل‌های منسوخ ب‌ام‌و سری 5 سالن و شاسی‌بلند X5 رونمایی خواهد کرد.البته این تمام چیزی نیست که وین وست در آغاز ورود خود به بازار های جهانی رو خواهد نمود. بلکه مدیران این شرکت اعلام کرده اند تا اخر سال یک محصول تمام الکتریکی نیز به محصولات این شرکت افزوده خواهد شد.

وین وست

همانطور که اشاره شد وین وست برای خودروساز شدن از پلت فرم های نه چندان پیشرفته بی ام و استفاده کرده از همین رو این دو خودرو که هنوز نامی از آنها نبرده شده است از پیشرانه2 لیتری توربو محصولات بی ام و موسوم به N20 بهره می برند.این پیشرانه  از خروجی های متفاوت 175 و 227 اسب بخاری برخودار هستند و بنا بر اطلاعات موجود در هر دو خودرو به منظور انتقال قدرت از جعبه دنده 8 سرعته کلاچ دوبل استفاده خواهد شد. قابل ذکر است هر دو مدل بصورت چهار چرخ متحرک و دیفرانسیل عقب ارائه خواهند شد.

وین وست

همانطور که تنها تصاویر منتشر شده از این دو خودرو مشاهده می شود هر دو از طراحی های بسیار زیبایی برخودار هستند که حاصل همکاری وین وست و شرکت ایتالیایی پنینین فارینا بوده است. این دو شرکت در آگوست 2017 کار بر روی این پروژه را آغاز کردند و در آگوست همان سال حدود 20 طراحی مفهومی ارائه شد. در نهایت هم در ژانویه سال 2018 طرح اصلی گزینش و کار بر روی تولید اغاز شد.

وین وست برای حضور پر قدرت در بازار های جهانی راه درست را انتخاب کرد و به سراغ برجسته ترین مهندسان جهان رفته و با به خدمت گرفتن افرادی نظیر مدیر طراحی قبلی شرکت جنرال‌موتور، سرپرست مهندسی وسایل نقلیه این شرکت و همچنین مدیر و تولید برنامه‌ریزی جنرال‌موتورز قصد دارد راه چند ساله را یک شبه طی نماید که به نظر می رسد موفق شود.

وین وست

محصولات سواری و شاسی بلند این شرکت ویتنامی قرار تا مارچ  2019 وارد خط تولید گردد و از سپتامبر همان سال وارد بازار شود.قابل ذکر است وین وست به تازگی امتیاز یک خودروی کوچک واکسهال را که در انگلستان بفروش می رفته را خریداری نموده و قرار است از پاییز 2019 این خودروی کلاس A را ویتنام و در دو نسخه بفروش برساند. اولین نسخه با پیشرانه 1.0 لیتری و جعبه دنده دستی صرفا جهت سیستم تاکسیرانی عرضه خواهد شد و نسخه دوم همان خودرو با موتور 1.4 لیتری و جعبه دنده CVT برای عموم عرضه خواهد شد.

وین وست در چشم انداز تا سال 2025 به تولید 500 هزار دستگاه در سال برسد از همین رو این شرکت در فکر عرضه محصولات برقی و هیبریدی نیز بوده و قرار است در سگمنت اتوبوس های برقی نیز ورود کند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/6/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط