icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین حضور اولین خودرو پرنده در نمایشگاه ژنو

حضور اولین خودرو پرنده در نمایشگاه ژنو

comments 0 1396/11/15

رویای ساخت خودروهای آینده مدتهاست که توسط کمپانی های بزرگ جهان در حال پیگیری است اما همچنان تولید انبوه و عملیاتی کردن آن دور از ذهن به نظر می رسد. برای مثال خودروهای خودران علی رغم هزینه های کلان انجام شده هنوز به مرحله عمل نرسیده است. اما یک شرکت بریتانیایی با نام Pal-V قصد دارد یکی دیگر از رویایی های انسان در خصوص ساخت خودروی دو زیست را عملیاتی کند.

خودروی پرنده

این شرکت مدتهاست در زمینه خودروهای پرنده فعالیت می کند و قرار است در نمایشگاه خودروی ژنو از اولین محصول تجاری خود که علاوه بر حرکت روی جاده قابلیت پرواز هم نیز دارد را به نمایش بگذارد.

این خودروی پرنده که " Liberty" نام دارد در حقیقت یک خودرو جمع و جور سه چرخه است که  قادر است با داشتن ملخ های همچون بالگرد ،در عرض مدت کمی به پرواز درآید. هدف از ساخت این خودرو فرار از دست ترافیک های خسته کننده شهر های بزرگ می باشد اما در واقیعت شاید این هنوز هم یک رویا محسوب گردد. چرا که طبق اطلاعات منتشر شده این وسیله نقیله خاکی – هوایی فقط می تواند 5 الی 8 دقیقه به پرواز خود ادامه دهد که واقعا نامید کننده است. همچنین بدلیل ابعاد کوچک این خودرو فقط یک یا دو سرنشین می توانند از این Liberty استفاده نمایند.

خودروی پرنده

این خودرو پرنده به منظور به پرواز در آمدن از موتور موسوم به "روتاکس بهره می برد ،از همین رو موفق شده است که با قوانین پرواز و رانندگی جاده ای اروپا و آمریکا را مطابقت داشته باشد. Liberty در روی زمین قدرتی معادل 100 اسب بخار را تولید می کند و قادر است به  سرعت 100 مایل بر ساعت دست یابد.اما در هنگام پرواز حاکثر سرعت آن به 112 مایل بر ساعت می رسد.

خودروی پرنده

بر اساس اخبار منتشر شده این خودرو از اواسط سال آینده میلادی بصورت رسمی قابل عرضه می باشد هر چند که قیمت 399 هزار دلاری آن مانعی بزرگی بر سر راه آن محسوب می گردد. البته این قیمت مخصوص نسخه پایه محسوب شده و نسخه کاملتر آن به 600 هزار دلار خواهد رسید.

برچسب ها:

خودروی پرنده
user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/11/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط