icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین حمله ریماک به قلمرو سوپر اسپرت های جهان

حمله ریماک به قلمرو سوپر اسپرت های جهان

comments 0 1396/12/20

سوپر اسپرت های پر مدعا و قدیمی صنعت جهان همیشه در مسیر گام برداشته که دیگر برند های جهان  نتوانند هیچگاه از نظر عملکرد فنی به آنها نزدیک شوند. اما باید قبول کرد که دوران پیشرانه های غول پیکر قدیمی سوپر اسپرت های فعلی به سر آمده و اگر بوگاتی و همنوعانش نتوانند این واقعیت را قبول نماید در آینده نه چندان دور راهی جز به خاظره پیوستن نخواهند داشت.

ریماک  c two

ریماک، خودروسازی از کشور کراوسی می باشد که در طراحی و تولید سوپر اسپرت های الکتریکی فعالیت می کند . اولین خودروی این شرکت با نام "کانسپت وان"با برخوداری از عملکرد و قدرت فوق العاده توانست تحسین کارشناسان را به خود جلب کند. اما شاید تصادف وآتش سوزی پس از آن ،توسط ریچارد هاموند مجری مشهور برنامه گرند تور در سر ضبط یکی از قسمتها ،شهرت این شرکت را دو برابر کرد چرا که فقط 10 دستگاه از این خودرو تاکنون تولید شده است و ریچارد هاموند یکی را از تپه به پایین پرت کرد.

ریماک  c two

اما ریماک در نمایشگاه خودروی ژنو مطابق با وعده قبلی دومین محصول خود با نام "C Tow " را رونمایی کرد. این خودرو را از نظر ظاهری می توان نسخه بروزرسانی شده همان "کانسپت وان"دانست که ایجاد برجستگی و فروفتگی های پنل های بدنه ، حالت تهجمی خودرو را بیشتر کرده است.چراغهای جلو و عقب خودرو با تغییراتی که داشته چهره تهاجمی تری به این سوپر اسپرت بخشیده است.چرخ های دومین محصول ریماک به تبعیت از چرخهای خودروی های فرمول وان سال 2000 طراحی شده که علاوه بر کمک کردن به آئرودینامیک بیشتر، باعث خنک شدن چرخها نیز می گردد.

ریماک  c two

ریماک “C Two” در بخش فنی هم با تغییرات ایجاد شده از عملکرد بهتری نسبت به اولین تولیدی این شرکت برخودار است.این خودرو با برخوداری از باطری های لیتیوم نیکل منگز 120 کیلو واتی می تواند حداکثر پیمایش 650 کیلومتری را با یکبار شارژ برای این خودرو به ارمغان بیاورد.البته با استفاده از سیستم شارژ سریع 259 کیلو وات ساعتی می توان در مدت زمان 30 دقیقه باطری های ریماک را به میزان 80 درصد شارژ نمود.

موتور های الکتریکی این خودرو توانایی تولید 1888 اسب بخار و 2300 نیوتن متر گشتاور را دارا بوده و این میزان قدرت صفر تا 100 کیلومتری 1.85 ثانیه ای و حداکثر سرعت 412 کیلومتری را به ارمغان خواهند اورد .اعداد و ارقام فوق نشان می دهد که عملا ریماک به قلمرو بزرگانی نظیر بوگاتی ،هنسی و غیره وارد شده و حکمرانی چندین ساله این برند های با سابقه را خطر انداخته است .شرکت های نظیر ریماک ،تسلا و غیره بزودی مسیر خودروسازی دنیا را بصورت عملی تغییر خواهند داد تا ثابت شود دیگر نباید به خودروهای بنزینی تکیه کرد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1396/12/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط