icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین خاتمه عرضه محصولات داچیا با برند رنو تایید شد

خاتمه عرضه محصولات داچیا با برند رنو تایید شد

comments 0 1397/6/17

رنو به منظور عرضه خودروی اقتصادی ارزان قیمت در بازار های غیر اروپایی از محصولات داچیا با برند رنو استفاده می کند. برای مثال در ایران و کشورهایی نظیر روسیه و برزیل ساندرو ، داستر و لوگان از محصولات شرکت داچیا بوده که با برند رنو عرضه شده اند . اما به تازگی لورنس ون دن آکر مدیر طراحی رنو در مصاحبه با اتوموتیو نیوز اعلام کرده است این خودرو ساز فرانسوی به زودی به این کار پایان خواهد داد.وی که به منظور رونمایی از رنو آرکانا در روسیه حضور داشت گفت :"ما در حال تهیه یک سبد کامل محصولات جهانی برای رنو هستیم" اما وقتی از او در خصوص عرضه محصولات داچیا با برند رنو سئوال شد ،پاسخ داد:"ما به زودی به این کار پایان خواهیم داد"

رنو داستر

اما ظاهرا این تصمیم جدید یک استثنا هم نیز دارد ،و آن هم کراس اور ارزان قیمت داستر است که همچنان در سبد جهانی محصولات رنو باقی خواهد ماند. ون دن آکر در این خصوص اظهار کرد:از آنجا که داستر یکی از پرفروش ترین کراس اور های جهان محسوب می گردد ،عرضه آن با برند رنو ادامه خواهد داشت.مدیر طرحی رنو در ادامه تاکید کرد که به زودی جایگزین ساندرو و لوگان در سبد جهانی محصولات رنو معرفی می گردد اما این دو خودرو در اروپا همچنان با برند داچیا عرضه خواهند شد.

 خودروی مفهومی لادا

رنو اما به تازگی در بازار روسیه با مشکلی به نام لادا برخورده است چرا که اخیر با بهبود کیفیت محصولات این برند روسی ،رنو در این کشور تحت فشار قرار گرفته است .ون دن اکر در این خصوص گفت:

"لادا با به خدمت گرفتن استیوماتین بعنوان طراح ارشد باعث بهبود کیفیت محصولات خود شده و ما مجبور هستیم که فشار محصولات رنو را در روسیه افزایش دهیم"

رنو آرکانا

رونمایی از کرس اور کوپه رنو آرکانا دقیقا بر اساس همین سیاست رنو در مسکو صورت گرفت . این خودرو پس از نسخه روسی رنو کپچر دومین محصول مستقل رنو برای بازار های جدید محسوب می گردد.رنو آرکانا قرار است در اوایل سال 2019 در روسیه عرضه شودو طبق اطلاعات موجود این کراس اور کوپه جذاب رنو در بازار های دیگری نظیر چین ؛آمریکای جنوبی هم نیز عرضه خواهد شد اما هنوز مشخص نیست آرکانا در اروپا مشاهده خواهد شد یا خیر.همچنین قابل ذکر است مشخصا اگر واردت خودرو تا آن زمان از ممنوعیت وزارت صنعت خارج گردد ،شاید نگین خودرو بعنوان نماینده رسمی محصولات رنو در ایران اقدام به عرضه این کراس اور کوپه نماید.

برچسب ها:

رنو داچیا
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/6/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط