icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین خط و نشان کشیدن هیوندای برای آلفارومئو

خط و نشان کشیدن هیوندای برای آلفارومئو

comments 0 1397/5/16

شرکت کره ای هیوندای ادعا کرده است که محصولات آتی این شرکت از آلفارومئو جذاب تر خواهند بود

شرکت های ایتالیایی همواره به عنوان یکی از ماهر ترین طراحان خودرو در دنیا شناخته می شدند و محصولات آن ها از نظر ظاهری زبان زد همگان می باشد. حال مدتی است که هیوندای در تلاش است تا بتواند در آینده محصولات خود را در بحث ظاهر زیباتر و جذاب تر از آلفارومئو طراحی نماید و این در حالی است که این شرکت اذعان داشته است که آلفارومئو یکی از زیباترین خودرو ها را طراحی می کند.

کمپانی هیوندای در یک ماه اخیر اسرار زیادی بر زبان طراحی جدید خود داشته است و ظاهر محصولات خود را اسپرت و جسور معرفی کرده است که در خودروهای مفهومی این شرکت مانند "له فیل روگ" در نمایشگاه ژنو هم به نمایش درآمد.

این شرکت همچنین ادعا می کند که قرار نیست ظاهر خودروهایش فقط از نظر ابعاد با هم تفاوت داشته باشند، بلکه سعی می کند که هر کدام از طراحی به خصوص بهره ببرند و حس مخصوص به خود را داشته باشند و تعداد بسیار کمی از شرکت ها توان رقابت با آلفارومئو در طراحی را دارند.

مدیر ارشد بخش طراحی هیوندای در مصاحبه ای گفت که تلاش این شرکت این است که تا 10 سال آینده از هیوندای به عنوان تولید کننده ی محصولات جذاب یاد شود. همچنین اضافه کرد که هیوندای خودروهایی را دارد که از نظر زیبایی برتر از آلفارومئو هستند.

اما همانطور که گفته شد فلسفه ی طراحی این کمپانی کره جنوبی به سمتی در حرکت است که هر خودرو روح مخصوص به خود را دارد که در کنار یکدیگر مانند مهره های شطرنج معنی پیدا می کنند و با یکدیگر مرتبط هستند. علاوه بر این سعی می شود تا حس هر خودرو که از ظاهر آن دریافت می شود به نهایت خود برسد و همانند شرکت های خودروساز ایتالیایی مانند آلفارومئو و مازراتی که حتی کمپانی های آلمانی هم از آن ها الهام می گیرند به طراحی خودرو اهمیت دهند.

شاید این ادعای هیوندای کمی زیاده خواهی به نظر برسد. اما با توجه به پیشرفت این شرکت کره ای و محصولات مفمومی و نمونه های تولیدی آن می توان خوشبین بود که هیوندای پتانسیل تحقق اهداف بزرگ را به طور کامل دارا است.

user-img

نویسنده :

کسری اخوی

comments 0 1397/5/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط