icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین خودروهای برقی ریویان همدیگر را شارژ می کنند

خودروهای برقی ریویان همدیگر را شارژ می کنند

comments 0 1398/3/20

امروز مهمترین چالش پیش روی خودروهای الکتریکی به محبث شارژ باتری ها باز می گردد چرا که میزان اندک جایگاه های شارژ و مهمتر از همه مدت زمان زیاد برای شارژ باتری ها ، بر خریداران معظلات زیادی را به همراه داشته است.از رو برند های مختلف برای برطرف کردن این موانع بدنبال نوآوری های جدیدی هستند .یکی از این شرکت ها، خودروسازی تازه تاسیس شده ریویان است .

ریویان یک دهه پیش تأسیس شد و در سال 2011 برای اولین بار خودرویی اسپورت و الکتریکی را به نمایش گذاشت.این خودروساز پس از آن وارد حالت مخفی‌کاری شد و بی‌سروصدا تمرکز خود را روی تولید شاسی‌بلند و پیکاپ الکتریکی معطوف نمود. همان‌گونه که می‌دانید در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس شاهد معرفی خودروهای R1S و R1T این شرکت بودیم.

دو محصول ابتدایی رویویان بر روی پلت فرم اسکیت بورد توسعه یافته و هدف آن کسانی است که دارای سبک زندگی ماجرجویانه ای هستند.لذا معضلات اشاره شده فوق برای محصولات ریویان نمود بیشتر ی دارد و این شرکت در تلاش است تا با نوع آوری های خود شرایط را برای کسانی که در محل های بدور از جایگاه های شارژ هستند تسهیل ببخشد.

طبق سخنان مدیر عامل این شرکت محصولات ریویان می توانند همدیگر شارژ نمایند. در حقیقت فناوری در محصولات ریویان وجود دارد که می توان یک خودرو را توسط خودروی دیگر شرکت شارژ کرد. البته وی گفته این موضع مانند تمامی ایستگاه های شارژ دارای محدودیتی هایی می باشد.

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های مشتریان درباره‌ی خودروهای الکتریکی به زمان شارژ آن‌ها مربوط می‌شود. این زمان رو به کاهش است مخصوصاً با ورود تکنولوژی 800 ولتی موجود در پورشه تایکان به بازار. ریویان می‌گوید خریداران قادر خواهند بود در 30 دقیقه برد 320 کیلومتری را به دست آورند. این شرکت معتقد است چنین زمان شارژی سریع‌تر از تکنولوژی‌های کنونی می‌باشد  و باعث تخریب باتری های خواهد شد.

مدیر این شرکت استارت آپی می گوید:

"آیا می توانیم زمان شارژ را کاهش دهیم جواب بله است اما آیا با این عمل باعث تخریب باتری ها می شویم :باز هم جواب بله است.در 5 سال آینده تبلیغات بسیاری را در خصوص شارژ 15 دقیقه ای باتری های خودروهای برقی خواهید شنید اما اگر این کار را 30 بار انجام دهید باتری ها از کار خواهند افتاد"

ریویان بیش از 1 میلیارد دلار سرمایه را از جانب شرکت‌هایی همچون فورد و آمازون دریافت کرده و به دنبال عرضه‌ی هر دو خودروی R1S و R1T تا پایان سال 2020 است.

برچسب ها:

ریویان
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/3/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط