icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین خودروهای سال 2020 جهان معرفی شدند

خودروهای سال 2020 جهان معرفی شدند

comments 0 1399/1/22

در نهایت پس از بررسی گزینه های متعدد و رای گیری توسط متخصصان ،خودروی سال جهان معرفی شد. این عنوان بسیار مهم در سال 2020 به کیا تلوراید رسید. این خودرو با شکست مزدا 3 و مزدا CX-30 توانست چنین جایزه معتبری را به دست آورد.

تلوراید از زمان عرضه تاکنون بازخوردهای بسیار مثبتی را دریافت کرده است. این خودرو جایزه خودروی کاربردی آمریکای شمالی را به دست آورده و کانسومر ریپورتز نیز آن را بسیار تحسین کرده است. خریداران نیز به شدت از تلوراید استقبال کرده به گونه‌ای که کره‌ای‌ها مجبور به افزایش تولید آن شده‌اند.

اما برسیم به دیگر جوایز که طی آن پورشه تایکان توانسته دو جایزه خودروی لاکچری سال و خودروی پرفورمنس سال را از آنِ خود کند. این خودرو در بخش خودروهای لاکچری توانسته پورشه 911 و مرسدس بنز EQC را شکست دهد و در بخش پرفورمنس هم از عهده پورشه 911 و تویوتا سوپرا برآمده است. اگر تایکان را دوست داشته اما نیازمند فضای بیشتر هستید می‌توانید منتظر مدل کراس توریسمو باشید که اواخر سال جاری میلادی پدیدار خواهد شد.

کیا جایزه دوم را نیز دشت کرده زیرا سول الکتریکی توانسته خودروی شهری سال در سال 2020 لقب گیرد. این خودرو توانسته فولکس‌واگن تی کراس و مینی کوپر SE الکتریک را شکست دهد. با برد 391 کیلومتری سول الکتریکی جزو بهترین خودروهای الکتریکی از نظر شعاع حرکتی می‌باشد.

نهایتاً هم مزدا 3 توانسته جایزه طراحی سال 2020 جهان را به دست آورد. دست‌اندرکاران برگزاری مراسم جوایز خودروی سال جهان رای گیری کامل را منتشر کرده و این امر نشان از رقابت فشرده داشته است. مزدا 179 رای را به دست آورده و تایکان هم نظر 177 داور را به خود جلب کرده است. این کمترین فاصله بین دو خودروی اول و دوم برای کسب یک جایزه در بخش‌های گوناگون می‌باشد. پژو 208 هم با 144 رای در رده سوم این بخش جوایز ایستاده است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/1/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط