icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین خودروی ملی K132 بصورت رسمی رونمایی شد+تصاویر

خودروی ملی K132 بصورت رسمی رونمایی شد+تصاویر

comments 0 1399/4/7

ایران خودرو دقایقی پیش بصورت رسمی برای نخستین بار بصورت رسمی از سدان K132 رونمایی کرد.

ایران خودرو مطابق با وعده های پیشین خود نهاتیا توانست از ظرفیت های قرارداد برجامی خود با پژو فرانسه استفاده نماید و بصورت کاملا قانونی با تغییر پلت فرم PF1 گروه PSA ،خودروی ملی K132 را به معرض ظهور برساند.

 

 

بر اساس سخنان مدیران ایران خودرو قرار است تولید این خودرو از شهریور سال جاری آغاز گردد. البته در حال حاضر نمونه های اولیه این خودرو تولید شده که نسخه حاضر در این مراسم از همین نسخه پیش تولید است.قابل ذکر است نام K132 کد این پروژه بوده و نسخه نهایی آن با نام تجاری وارد بازار خواهد شد.

بر اساس ادعای ایران خودرو K132 با عمق داخلی سازی 90 درصد وارد خط تولید خواهد شد که این نشان از داخلی سازی و بومی سازی بیشتر قطعات این خودرو ملی است.در گام نخست این محصول با پیشرانه EC5 به بازار می آید که با حجم ۱٫۶ لیتر، ۱۱۵ اسب بخار را با گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر تولید می کند و به فناوری زمان بندی هوشمند سوپاپ ها مجهز است. جعبه دنده ۵ سرعته دستی BE4 ارتقا یافته در این نسخه K132 نصب می شود و در نسخه اتوماتیک شش سرعته، از پیشرانه TC7 پلاس با حجم ۱۶۴۶ سی سی استفاده خواهد شد.

همانطور که در تصاویر مشخص است بدنه و پلت فرم این خودرو کاملا از پژو 301 الگو برداری شده است بطوریکه در پروفبل جانبی ،ستون ها و درب با همان چهره 301 مواجه هستیم اما در بخش عقب و دماغه خودرو کاملا با طراحی نوینی روبرو هستیم.

این خودرو در نسخه پایه به دو کیسه هوا، سیستم کنترل پایداری، کروز کنترل، محدودکننده سرعت، نمایشگر لمسی، فرمان کمکی برقی، سنسور پارک و دوربین عقب، چراغ روشنایی روز، سنسور نور و باران، تریم داخلی پارچه، کامپیوتر سفر و… مجهز است. نسخه های فول آپشن این محصول به کیسه هوای جانبی جلو، سانروف، تریم داخلی چرم، تهویه اتوماتیک و… مجهز خواهد بود.

user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1399/4/7
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط