icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین خود نمایی شاسی بلند تمام الکتریکی ریویان R1S در لس آنجلس

خود نمایی شاسی بلند تمام الکتریکی ریویان R1S در لس آنجلس

comments 0 1397/9/12

نمایشگاه لس انجلس امسال یک مهمان جدید داشت که تازه در این راه قدم گذاشته است.شرکت ریویان که چندی پیش با رونمایی از وانت پیکاپ تمام الکتریکی R1T اعلام موجدیدت کرده بود حالا در نمایشگاه لس آنجلس 2018 یک شاسی بلند الکتریکی را بصورت رسمی معرفی کرد تا ثابت کند عزمش را برای ورود به بازار جزم کرده است.

ریویان R1S

این کراس اوور جدید تمام الکتریکی که  R1S نام دارد در نمای جلو خود تقریبا شبیه پیکاپ S1T است اما از ستون A به بعد دارای طراحی منحصر به خود است. در حقیقت سبک کلی بدنه کاملا با نسخه پیکاپ متفاوت است بطوریکه درهای عقب کاملا کشیده تر  بوده و به دلیل شیب ملایم سقف ارتفاع خودرو بیشتر شده است. این تغیرات به منظور کاربردی شدن این شاسی بلند برای سه ردیف صندلی صورت گرفته تا عملا ریویان R1S ظرفیت 7 سرنشین را داشته باشد.

ریویان R1S

کراس اوور R1S  به مانند برادر پیکاپ خود در سه نسخه مختلف عرضه خواهد شد.مدل استاندارد و پایه این خودرو به باطری105 کیلو وات ساعتی مجهز شده است که تولید و تامین انرژی چهار موتور الکتریکی این خودرو را تامین می کند.موتورهای فوق مجموعا 402 اسب بخار قدرت و 560 نیوتن متر گشتاور را به چرخها منتقل می کنند. R1S با توجه به این مقادیر فقط 4.9 ثانیه نیاز دارد تا سرعت خود را از حالت سکون به 100 کیلومتر در ساعت برساند .این مدل نهایتا به سرعت 200 کیلومتر در ساعت خواهد رسید و با یکبار شارژ فقط 385 کیلومتر را می پیماید.

ریویان R1S

مدل میانه این کراس اوور الکتریکی از پکیج باطری های 135 کیلو وات ساعتی بهره می برد که مجموعا 753 اسب بخار قدرت و 1120 نیوتن متر گشتاور را در اختیار راننده قرار می دهند به لطف این نیروی بیشتر، تیپ میانی R1S ظرف تنها 3 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد درحالی‌که باطری‌های بزرگ‌تر نیز با یک‌بار شارژ امکان پیمودن 500 کیلومتر را فراهم می‌کنند.

ریویان R1S

در نهایت بالاترین تیپ این کراس اوور جدید آمریکایی به پکیج باطری های 180 کیلو وات ساعتی مجهز گردیده است. اما علی رغم داشتن باطری های بزرگ تر 700 اسب بخار قدرت تولید می کند و گشتاوری معادل مدل میانی تولید می کند. این مدل به دلیل برخورداری از باطری‌های بزرگ‌تر، وزن بیشتری دارد و به همین دلیل علیرغم قدرت بیشتر، 0.2 ثانیه دیرتر از مدل میانی از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد اما در عوض با یک‌بار شارژ می‌تواند تا 660 کیلومتر را طی کند. این همچنین تنها مدلی است که به‌صورت پنج‌نفره عرضه می‌شود.

ریویان R1S

کراس اوور R1S به رغم اشتراکات  بسیاری  با پیکاپ 1T در ارتفاع کمی کوتاهتر است و حدود 5.04 طول دارد. همچنین مدل کراس اوور از مدل پیکاپ حدود 20 کیلوگرم سبک تر است. R1S در داخل از یک نمایشگر 12.3 اینچی به‌عنوان صفحه آمپر دیجیتالی، یک صفحه‌نمایش 15.6 اینچی برای ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و یک صفحه‌نمایش لمسی 6.8 اینچی برای سرنشینان عقب برخوردار است.همچنین طبق ادعای ریویان این کراس اوور به سیستم رانندگی خودران سطح 3 مجهز گردیده است.

ریویان R1S

ریویان اعلام کرده در ابتدای حضور در بازار ،مدل های میانی و بالا عرضه خواهند شد. همچنین قیمت این خودرو از 65 هزار دلار آغاز خواهد شد.البته این قیمت با توجه به مشوق های دولت آمریکا در نظر گرفته شده است.با توجه به برنامه ریزی های انجام شده اولین سری این محصولات در ابتدای سال 2020 روانه بازار خواهد شدو با حضور این خودرو در بازار تسلا مدلX دارای رقیبی سر سخت خواهد شد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/9/12
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط