icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین دانمارک در پی عدم فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در اروپا

دانمارک در پی عدم فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در اروپا

comments 0 1398/7/17

برخی از کشورهای اروپایی فروش و خودروهای درون سوز را در شهر های بزرگ خود ممنوع کرده اند اما دانمارک پا را فراتر گذاشته و از اتحادیه اروپا در خواست نموده که فروش اینگونه خودروها در کل اتحادیه اروپا ممنوع گردد.طرح دانمارک حمایت 10 کشور دیگر را در پی داشته و هم اکنون در مرحله مطالعاتی قرار دارد.

پیشنهاد یاد شده که در زمان جلسه‌ی وزرای محیط‌زیست کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه شده شامل صدور مجوز توقف فروش این خودروها توسط کشورهای عضو تا سال 2030 به عنوان اقدامی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی می‌باشد.

 

 

 

کمیسیون اروپایی می‌خواهد قاره‌ی اروپا اولین قاره‌ای باشد که تا سال 2050 به قاره‌ای با آب‌وهوای خنثی تبدیل می‌شود اما دانمارک می‌گوید به منظور رسیدن به این هدف بخش حمل‌ونقل باید میزان آلایندگی خود را کاهش دهد.

هدف اتحادیه اروپا کاهش 40 درصدی آلایندگی کربن تا سال 2030 بوده و کمیسیون اروپایی نیز در حال برنامه‌ریزی برای رساندن کربن به صفر تا سال 2050 می‌باشد و با این کار می‌خواهد جلوی گرم شدن زمین را بگیرد

در اکتبر سال 2018 بود که دانمارک اعلام کرد فروش تمامی خودروهای درون‌سوز را تا سال 2030 متوقف خواهد کرد اما بعدها این برنامه به خاطر عدم همخوانی با قوانین اتحادیه اروپا نقض شد.


برنامه‌ی وزیر انرژی دانمارک حالا شامل صدور مجوز به کشورهای عضو اتحادیه به منظور توقف فروش خودروهای دیزلی و بنزینی بوده و او می‌گوید با انجام این کار امیدوار است که فشار روی کمیسیون اروپایی برای توقف کامل فروش خودروهای درون‌سوز در این منطقه افزایش یابد.

این وزیر دانمارکی اظهار داشته است:

برنامه‌ی اصلی ما توقف فروش این دسته از خودروها در اروپاست. البته کشورهایی همچون لیتوانی، لتونی، اسلوونی، بلغارستان و دیگر کشورها می‌گویند کارهای بیشتری برای توقف به اصطلاح نشتی کربن ناشی از فروش خودروهای کارکرده‌ی اروپای غربی به اروپای شرقی باید صورت بگیرد.

وزیر آب‌وهوا انرژی این کشور اروپایی گفته که جهت‌دهی اتحادیه اروپا به خودروسازان امر مهمی بوده و دانمارک به همراه 10 کشور از استراتژی خود برای توقف فروش خودروهای دیزلی و بنزینی به منظور وارد کردن فشار بیشتر به این اتحادیه حمایت خواهد کرد.

برچسب ها:

خودروهای دیزلی
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/7/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط