icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین دایلمر،فولکس واگن و بی ام و به تبانی متهم شدند

دایلمر،فولکس واگن و بی ام و به تبانی متهم شدند

comments 0 1398/1/18

یک کمیسیون ضد انحصار اتحادیه اروپا برندهای معتبر دایلمر ،فولکس واگن و بی ام و به تبانی در خصوص استفاده از فناوریی کاهش مصنوعی آلاینده محصولاتشان متهم کرد.

این کمیسیون اروپایی خاطرنشان ساخته قبلاً بیانیه‌هایی به منظور روشن ساختن این اتهامات به هر سه خودروساز فرستاده است. اتهامات فوق حدود 2 سال پیش و پس از تحقیقات گسترده مقامات اروپایی از این سه خودرو ساز مطرح شده است. در صورت اثبات اتهامات وارده شد جریمه بسیار سنگینی در انتظار این سه خودروساز مطرح جهان است.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده مشخص گردیده که این تبانی در بین سالهای 2006 تا 2014  و در زمان برگزرای جلسات فنی بین هر سه شرکت رخ داده است.

کمیسیونر رقابت اروپا در این خصوص می گوید:

"دایلمر ،فولکس واگن و بی ام و متهم به شکستن قوانین اروپا هستند که در نتیجه آن مشتریان اروپایی فرصت خرید خودروهایی با فناوری های بهتر را از دست داده اند"

مقامات اروپایی متعقد هستند که برخی از خودروسازان برای کاهش آلایندگی نیتروژن اکسید مضر در خودروهای دیزلی (ادبلو) از سیستم های کاهش کاتالیتیکی استفاده می کنند که با تزریق اروه باعث حذف این آلاینده ها می گردد. این نگرانی‌ها همچنین درباره‌ی تبانی روی فیلترهایی است که ذرات آلاینده‌ی مضر را در خودروهای بنزینی کاهش می‌دهند.

نکته جالب ین است که دایلمر پیش از این نسبت به تبانی در این خودرو هشدار داده بود اما حالا ظاهرا خودش هم نیز درگیر این ماجرا شده است. ظاهرا مقامات دایلمر قصد داشتند که دست پیش را بگیرند اما این اتفاق نیافتاد.در صورتی که تبانی انجام شده بین سه خودروساز یاد شده اثبات شود جریمه‌ای در حد 10 درصد درآمد جهانی آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد که بسیار زیاد است.

 

برچسب ها:

دایلمر
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط