icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ بی ام و 840d ،مرسدس E400 d و آئودی A8 TDI ،وقتی دیزلی ها گاز می دهند

درگ بی ام و 840d ،مرسدس E400 d و آئودی A8 TDI ،وقتی دیزلی ها گاز می دهند

comments 0 1398/2/4

خودروهای دیزلی و سوخت دیزل شاید در بازار آمریکا و برخی دیگر از کشور ها چندان محبوب نباشد اما در اروپا این خودروهای نه چندان پاک دارای متقاضیان بسیاری است بطوریکه حدود 50 درصد از خودروهای به فروش رفته در این قاره سبز از نوع دیزلی هستند. کشورهایی نظیر آلمان ،انگلستان ،فرانسه و حتی اسپانیا در صدر پرفروش ترین خودروهای دیزلی قرار دارند.

بسیاری فکر می کند که خودروهای دیزلی سرد و کسل کننده هستند و از عملکرد فنی بالایی برخودار نیستند. اما باید گفت خودروسازان برتر جهان محصولاتی دیزلی با پرفورمنس بالایی را تولید می کنند تا کسانی که بدنبال خودروهای دیزلی هستند اما عاشق سرعت و قدرت بیشتر نیز می باشند بتوانند از اینگونه خودروها لذت ببرند. برای اثبات این موضوع امروز سه محصول دیزلی اما پرفورمنس را در یک خط مستقیم خواهیم داشت تا یک درگ کاملا دیزلی را ببینیم.

مجله Carwow در آخرین درگ خودرو سه خودرو دیزلی بی ام و 840d ،مرسدس بنز E400 d و آئودی A8 50 TDI را در کنار هم قرار داده است. اما بر خلاف نامگذاری عجیب و غریب ،هر سه مدل از پیشرانه 3.0 لیتری دیزلی بهر می برند

بهتر است قبل از دیدن این درگ جذاب نگاهی به اعداد و ارقام داشته باشیم پیشرانه 6 سیلندر خطی بی ام و حاضر در این درگ دارای 320 اسب بخار است درحالی قوای محرکه 3.0 لیتری مرسدس بنز 340 اسب بخار قدرت تولید می کند . اما آئودی A8 بعنوان تنها سدان چهار درب حاضر در این رقابت تمام دیزلی از پیشرانه V6 با بیشنه قدرت 286 اسب بخار سود می برد.

مشخصا بر روی کاغذ هیچ چیز جذاب نیست چرا که قدرت نه چندان بالای پیشرانه های نشانه خوبی برای برگزاری یک درگ جذاب نیست اما باید توجه خودروهای دیزلی از گشتاور بالایی برخودار هستند و همین امر موجب کشش بیشتر خواهد شد.

ما قصد نداریم با فاش کردن نتیجه این درگ ،جذابیت مشاهده آن را از بین ببریم ولی به این نکته مهم اکتفا می کنیم که  قدرت بیشتر به معنا شتاب بیشتر نیست و چندین عامل دیگر برای برنده شدن در یک درگ تاثیر گذار است.

برچسب ها:

درگ
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/2/4
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط