icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ بی ام و M5 با دو کوپه تا دندان مسلح

درگ بی ام و M5 با دو کوپه تا دندان مسلح

comments 0 1397/11/29

ما در پردیس خودرو تقریبا هر چند روز  یک درگ جذاب را به منتشر می کنیم . اما امروز قصد داریم درگی را به تصویر بکشیم که کمی متفاوت است. اما دلیل این تفاوت چیست؟معمولا درگ های بین خودروهایی انجام می شود یا از نظر سگمنت با  یکدیگر شباهت دارند و یا در قدرت خروجی . اما اینبار تیم CarWow قصد دارد دو کوپه تا دندان مسلح را در مقابل یک سدان چهار درب قرار دهد.

در درگ امروز بی ام و کامپیتیشن M5 در مقابل پورشه 911 توربو S قرار دارد که با 10 سال سن کمی سالخورده به نظر می آید اما باید توجه داشت که هنوز آدرنالین تزریق شده به پیشرانه این خودرو توسط تیونینگ کار مشهور ES موتور می تواند قدرت کافی را برای برنده شدن در اختیار این کوپه پورشه قرار دهد.

رقیب دیگر بی ام و ،گودزیلای ژاپنی نیسان GT-Rمی باشد که توسط لیچ فیلد مورد تیونینگ قرار گرفته تا تبدیل به یک گودزیلای مهارنشدنی شود.تمامی این رقبا در رنج قیمتی 100 هزار پوندی هستند که می توانند گزینه واحدی برای خریداران محسوب شوند. اما پیش از مشاهده درگ بهتر است نگاهی به مشخصات فنی این رقبای خاص بیندازیم.

نیسان GT-R تراک پک تیون شده توسط لیچ فیلد قدرت 640 اسب بخاری و گشتاور 830 نیوتون متری تولید می‌کند. این خودرو از سیستم چهار چرخ محرک نیز سود برده و وزن 1750 کیلوگرمی دارد.در مقابل پورشه 911 توربو S قرار دارد که به لطف تیون انجام شده قدرتش به 760 اسب بخار و گشتاورش1001 نیوتن متر رسیده است. این خودرو با وزن 1650 کیلوگرمی خود قویترین در بین این سه خودرو محسوب می گردد.

در نهایت هم بی ام و M5 کامپیتیشن خواهیم رسد که سدان چهار دربی  است که با برخورداری از وزن 1950 کیلوگرم ،سنگین وزن ترین در این مسابقه خواهد بود. اما تمام بد بیاری M5 به همین جا ختم نمی شود چرا که موتور 625 اسب بخاری آن نیز کم توان ترین بین دو رقیب دیگر است. از این رو هیچ شانسی برای این سدان بی ام و نمی توان متصور بود.

 با توجه به اعداد و ارقام فوق مشخص است که کدام یک زودتر خط 400 متر را پشت سر می گذارد ولی ما هنوز هم متعقد هستیم که هستیم نماینده بی ام و در این درگ برنده معنوی است چرا که با همان میزان قیمت می توانید خودرویی را خریداری نمایید که 2 نفر بیشتر را بعلاوه کلی بار اضافه حمل می کند و مالک آن هیچ گاه نیاز به درگ در دنیا واقعی نخواهد داشت

برچسب ها:

درگ
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/11/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط