icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ تسلا S P100D با مرسدس بنز AMG GT ،برقی روی در روی بنزینی

درگ تسلا S P100D با مرسدس بنز AMG GT ،برقی روی در روی بنزینی

comments 0 1399/1/11

تاکنون شاهدهای درگ های مختلف بوده ایم اما شاید حساس ترین درگ ،رویارویی سوپر اسپرت های بنزینی در مقابل خودروهای بی اداعای برقی باشد. فیلم امروز ما با تسلا مدل S P100D شروع می‌شود. در گوشه دیگر رینگ هم مرسدس-ای ام جی GT S تیز و خشن قرار دارد که با تکیه بر پیشرانه درون‌سوز و بنزینی خود حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

بد نیست پیش از شروع فیلم نگاهی به برگه مشخصات فنی هر دو خودرو داشته باشیم. هرچند کانال یوتیوب برگزار کننده این درگ تمرکز زیادی روی گشتاور داشته و به ما می‌گوید که مرسدس از پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو استفاده کرده و گشتاور 670 نیوتون متری تولید می‌کند. البته تسلا هم برای خودش یک پا هیولا بوده و با گشتاور 931 نیوتون متری‌اش بسیار ترسناک به نظر می‌رسد.

P100D با حالت Ludicrous اسب بخار زیادی داشته و قدرت 605 اسبی آن در برابر قدرت 515 اسبی مرسدس تا حدودی باعث شرمندگی بنزین در برابر برق می‌شود!

پیش از این درگ های زیادی از تسلا مدل S P100D را دیده‌ایم که توانسته خودروهای زیادی را مغلوب کند. مزیت گشتاور آنی پیشرانه‌های الکتریکی غیرقابل انکار است و سیستم چهار چرخ محرک موجود در تسلا هم باعث می‌شود این خودرو علیرغم وزن بالا توانایی‌های زیادی داشته باشد. حتی مرسدس-ای ام جی GT S با وجود لانچ کنترل هم شانسی در برابر نیروی الکتریسیته تسلا ندارد. تسلا سریعاً به اندازه طول چند خودرو پیش می‌افتد.

البته پیشرانه‌های بنزینی در سرعت‌های بالاتر مزیت خود را نشان می‌دهند. در این حالت فاصله مرسدس با تسلا کمی کاهش می‌یابد. البته این درگ به اندازه 400 متر برگزار می‌شود و مرسدس زمان کافی برای بازگرداندن آب رفته به جوی ندارد.

نهایتاً تسلا با زمان 10.7 ثانیه از خط پایان می‌گذرد درحالی‌که مرسدس زمان 11.4 ثانیه را ثبت می‌کند. شاید برگزاری یک درگ 800 متر با نتیجه نسبتاً متفاوتی همراه باشد اما شکی وجود ندارد که تسلا مدل S P100D خودروی دیوانه کننده‌ای است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/1/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط