icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ تویوتا سوپرا با آلپاین A110 ،پورشه کیمن GTS و آئودی TTS

درگ تویوتا سوپرا با آلپاین A110 ،پورشه کیمن GTS و آئودی TTS

comments 0 1398/6/1

تویوتا سوپرا مدتی است که در بازار عرضه شده و بعنوان یکی از گزینه های مطرح در سگمنت خودروهای اسپرت بر شمرده می شود.از این همین رو CarWow  درگی را بین چهار خودروی اسپرت شامل آئودی TTS ،تویوتا سوپرا ،آلپاین A110 و پورشه کیمن GTS برگزار نموده است. در ترکیب درگ امروز دو خودرو از موتور وسط بهره برده و دو موتور دیگر در جلو قرار گرفته است.

این رقابت که در سه بخش مختلف شامل درگ ایستاده، درگ در حال حرکت و ترمز گیری برگزار شده است، می‌تواند معیار خوبی برای بررسی عملکرد سوپرا در برابر تعدادی از اصلی‌ترین رقبای خود باشد.

پیش از مشاهده ویدئو بهتر است نگاهی به مشخصات فنی این رقبای اسپرت داشته باشیم. پیشرانهٔ 1.8 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ آلپاین A110 در حالت استاندارد 250 اسب بخار قدرت و 320 نیوتن متر گشتاور دارد اما نمونهٔ حاضر در این رقابت تقویت شده و خروجی پیشرانهٔ آن به 300 اسب بخار قدرت و 405 نیوتن متر گشتاور رسیده است.با این اعداد و ارقام A110 ضعیفترین در این جمع است  اما نباید این خودرو را دست کم گرفت چرا این اسپرت فرانسوی از همه سبک تر است.

در مقابل قوای محرکه تویوتا سوپرا را پیشرانه 6 سیلندر خطی بی ام و با 340 اسب بخار قدرت تشکیل داده است که از حیث تعداد سیلندر از تمامی رقبا بیشتر است. پورشه کیمن GTS از یک پیشرانهٔ 2.5 لیتری چهار سیلندر تخت با 365 اسب بخار قدرت استفاده می‌کند و نهایتاً آئودی TT RS هم به یک موتور 2.5 لیتری پنج سیلندر توربو با 400 اسب بخار قدرت مجهز است که قوی‌ترین خودروی این رقابت محسوب می‌شود و همچنین تنها خودرویی است در آن نیروی موتور به هر چهارچرخ منتقل می‌شود.

نتیجه درگ ابتدایی که همان شروع از حالت سکون است خواهیم پرداخت. در این بخش نتیجه غیر قابل پیش بینی بود چرا که آلپاین A110 بعنوان ضعیف ترین و ارزان ترین ،پیروز رقابت بود. . البته مهم‌ترین علت این پیروزی وزن سبک‌تر A110 نسبت به دیگر خودروها است. در این درگ سوپرا هم با زمان 12.1 ثانیه سوم شده است. آزمایش بعدی مسابقهٔ رولینگ (در حال حرکت) در سرعت 80 کیلومتر بر ساعت است. در این رقابت اما این پورشه کیمن GTS است که با اختلاف پیروز می‌شود و آلپاین نمی‌تواند آن‌را مغلوب کند.

در نهایت هم به رقابت در بخش ترمز گیری می رسیم. در این آزمایش تمامی خودروهای نزدیک به هم عمل کردن اما پورشه کیمن GTS دارای عملکرد بهتری بود. نابراین سوپرا در هیچ‌کدام از این تست‌ها پیروز نمی‌شود اما عملکرد قابل‌توجهی را در برابر رقبای اروپایی از خود نشان می‌دهد زیرا کیمن GTS و TT RS نسخه‌های بالایی خانوادهٔ خود هستند و آلپاین هم تقویت شده است. از سوی دیگر، TT RS در هر سه آزمایش عملکرد ضعیفی داشت اما نمونهٔ حاضر در این رقابت از نوع رودستر است که وزن بیشتری از نسخهٔ کوپه داشته و سنگین‌ترین خودروی گروه محسوب می‌شود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/6/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط