icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ جذابی بین سه رودستر آلمانی پورشه باکستر ،آئودی TT و بی ام و Z4

درگ جذابی بین سه رودستر آلمانی پورشه باکستر ،آئودی TT و بی ام و Z4

comments 0 1398/3/21

تاکنون درگ های مختلفی در بخش خودروهای بدون سقف یا کانورتیبل های را دیده ایم. اما اینبار به سراغ سه رودستر جذاب رفته ایم تا دریابیم کدامیک در حالی که هوای آزاد در داخل کابین جریان دارد سریعتر از دیگران است. بی ام و Z4 بعنوان نخستین حاضر در این درگ یکی از جدیدترین محصولات بی ام و است که به تازگی معرفی شده است.روبروی  این رودستر جذاب پورشه باکستر GTS قرار دارد و نهایتا آئودی TT-S همراهی کننده دو خودروی دیگر در این مسابقه درگ است.

پیش از اینکه به مشاهده این درگ بنشینید بهتر است به مشخصات فنی این سه خودرو بپردازیم تا دریابیم کدامیک بر روی کاغذ برنده است.

بی ام و Z4 M40i از پیشرانه 6 سیلندر خطی 3.0 لیتری با 335 اسب بخار قدرت بهره می برد . این پیشرانه در تویوتا سوپرا نیز مورد استفاده قرار گرفته است.در حالی که نیرو این موتور توسط جعبه دنده ZF 8 سرعته به چرخهای عقب منتقل می شود ،این رودستر آلمانی از شتاب صفر تا صد 4.4 ثانیه بهره می برد.

پورشه باکستر نیز از پیشرانه 4 سیلندر با بیشنه قدرت 365 اسب بخار سود می برد. وظیفه انتقال قدرت به محور عقب نیز بر عهده جعبه دنده 7 سرعته دو کلاچه سپرده شده است. باکستر با این مشخصات فنی از شتاب اولیه 3.9 ثانیه ای بهره می برد.

در نهایت هم آئودی TT-S بعنوان ضعیف ترین شرکت کننده در این درگ از موتور 2.0 لیتری TFSI بهره می برد که قدرتی برابر با 306 اسب بخار را تولید می کند.تنها نقطه قوت آئودی به سامانه چهار متحرک آن باز می گردد.بر روی کاغذ همه چیز به نفع پورشه باکستر GT-S است اما قبل از حدس و گمان شما را دعوت به مشاهده این ویدئوی جذاب می نماییم.قابل ذکر است در ابتدای این ویدئو مشخص می گردد که سقف کدام یک از این سه خودرو در زمان کمتری جمع می شود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/3/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط