icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ خاص تویوتا سوپرا و فورد موستانگ+فیلم

درگ خاص تویوتا سوپرا و فورد موستانگ+فیلم

comments 0 1398/10/21

فورد موستانگ همیشه در مسابقات درگ حرف های زیادی برای گفتن دارد. در مقابل تویوتا سوپرا که سال گذشته میلادی پس از سالها غیبت دوباره بازگشت رقیب جذابی برای حاضران در مسابقات درگ بوده است. از همین رو گروهی این دو رقیب را روبرو هم قرار داده اند شاهد رقابتی خاص باشیم.  البته دو بوکسوری که وارد رینگ شده‌اند موستانگ بولیت سبز رنگ و سوپرای نقره ای رنگ هستند!

شاید این درگ برای شما کمی آشنا به نظر برسد زیرا چند ماه پیش نیز همین مجله موستانگ را در برابر سوپرا و همچنین ب ام و Z4 جدید قرار داده بود. موستانگ حاضر در آن مسابقه از نوع GT بود که مسابقه‌ای نزدیک را تجربه کرد به گونه‌ای که مسافت 400 متر را در 13.16 ثانیه پشت سر گذاشت. رکورد سوپرا و Z4 نیز برای آن مسابقه به ترتیب 12.83 و 13.02 ثانیه بود.

اما در این مسابقه جدید شاهد حضور بولیتی هستیم که قدرت 480 اسبی آن 20 واحد بیشتر از قدرت موستانگ GT است. سوپرا هم از پیشرانه 6 سیلندر توربوی 335 اسبی استفاده می‌کند. هر دو خودرو از نوع دیفرانسیل عقب بوده و اگرچه سوپرا کمی سبک‌تر است اما نسبت قدرت به وزن دو خودرو در روی کاغذ نشان می‌دهد که تویوتا نمی‌تواند برنده شود. در کل موستانگ 145 اسب بخار قدرت بیشتری دارد و این موضوع می‌تواند تعیین‌کننده باشد، این‌طور نیست؟!

قطعاً تویوتا از نظر قدرت پیش موستانگ بولیت حرفی برای گفتن ندارد اما چندین تست داینو نشان داده‌اند که پیشرانه‌ی سوپرا قدرتی نزدیک به 400 اسب بخار در میل‌لنگ تولید می‌کند. این تفاوت زیادی با گفته‌های سازنده دارد اما حتی با این وجود نیز بولیت قوی‌تر است. همچنین هر دو خودرو می‌توانند مسافت 400 متر را در بازه 12 ثانیه طی کنند؛ به‌عبارت‌دیگر شاهد مسابقه هیجان‌انگیزی خواهیم بود.

هرگز نباید اعداد روی کاغذ را با دنیای واقعی مقایسه کرد و این ویدئو هم نشان می‌دهد که اوضاع چگونه است. ما هیچ‌گاه نتایج نهایی را لو نمی‌دهیم اما این را بدانید که گیربکس اتوماتیک سوپرا تعویض‌های سریعی داشته و گیربکس سنتی و دستی بولیت اینجا بکار نمی‌آید. این موضوع به همراه کلاچی کند باعث می‌شود وضعیت متفاوتی رقم بخورد…

برچسب ها:

درگتویوتافورد
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/10/21