icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ درون خانوادگی ،لامبورگینی آونتادور SV در مقابل اورکان پرفورمانته

درگ درون خانوادگی ،لامبورگینی آونتادور SV در مقابل اورکان پرفورمانته

comments 0 1398/5/26

تاکنون درگ های گوناگونی را در پردیس خودرو به سمع و نظرتون رسانده ایم اما اینبار یک نبرد خانوادگی را به نمایش خواهیم گذاشت. جایی که وب سایت CarWow  به سراغ دو بردار رفته است. در یک طرف پیست لامبورگینی آونتادور SV  با همان سوپر ولوچه قرار گرفته که نسخه‌ای متمرکز بر پیست بوده و با قیمتی نزدیک به 500 هزار دلار می‌تواند ظرف تنها 2.8 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت دست پیدا و در مقابل نیز  یکی دیگر از محصولات متمرکز بر پیست لامبورگینی یعنی اوراکان پرفورمانته خودنمایی می‌کند که همان شتاب را ظرف 2.9 ثانیه به ثبت می‌رساند اما قیمتی در حدود 280 هزار دلار دارد.

قبل از پرداخت به این ویدئو بهتر از این دو برادر را بر روی کاغذ با یکدیگر مقایسه نماییم. اوراکان پرفورمانته به در سینه خود از پیشرانهٔ 5.2 لیتری V10 با 640 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور  بهره می برد  و با رژیم‌های لاغری مختلفی که گرفته، وزن آن به 1555 کیلوگرم رسیده است.

در سمت دیگر میدان اونتادور SV به پیشرانه 6.5 لیتری V12 با 750 اسب بخار قدرت و 690 اسب بخار قدرت مجهز گردیده است ، اما پرچم‌دار لامبورگینی 1770 کیلوگرم وزن دارد که به میزان قابل‌توجهی سنگین‌تر از پرفورمانته است.

اعداد وارقام فوق نشان می دهد اونتادور با توجه به قدئرت بیشتر ،شتاب بهتر و قیمت بالاتر بدون شک برنده این درگ است  اما باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید زیرا نتیجه درگ غیر قابل باور است. اوراکان پرفورمانته با وجود قدرت کمتر در هردو درگ ایستاده و در حال حرکت، برادر قوی‌تر خود را مغلوب کرده و پیروز شد درحالی‌که اونتادور SV فقط توانست در رقابت ترمز گیری بهتر عمل کند. اگر باور نمی‌کنید که اوراکان ضعیف‌تر و ارزان‌تر می‌تواند اونتادور قوی‌تر و گران‌تر را شکست دهد می‌توانید ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

برچسب ها:

درگلامبورگینی
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/5/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط