icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ ریس بی ام و M760i و مرسدس AMG S63+فیلم

درگ ریس بی ام و M760i و مرسدس AMG S63+فیلم

comments 0 1397/1/26

بی ام و M760i و مرسدس بنز S63 هر دو در کلاس سدان های لوکس قرار دارند اما در باطن تفاوت های عمده ای دارند.بی ام و M760i به سیستم چهار چرخ متحرک XDrive مجهز گردیده است اما مرسدس بنز AMG S63 تنها نیرو موتور را به چرخ های عقب منتقل خواهد شد.

اما تفاوت عمده این دو خودرو را باید در زیر درب موتور جستجو کرد جایی که مرسدس AMG S63 به پیشرانه V8 مجهز گردیده اما بی ام و M760i با چهار سیلندر اضافه از پیشرانه V12  بهره می برد.شاید در نگاه اول براحتی می توان گفت که بی ام و با پیشرانه قدرتمند خود برنده این درگ ریس است اما یک نکته مهم را باید مورد توجه قرار داد و آن هم وزن بیشتر بی ام و نسبت به رقیب خود است.با نگاه کردن به مشخصات فنی این دو خودرو متوجه خواهیم شد که بی ام و M760i حدود کیلو گرم سنگین تر از مرسدس بنز S63 است.

در ابتدای درگ ریس هر دو خودرو از حالت توقف کامل مسابقه را آغاز خواهند کرد و کاملا مشخص بود بی ام و به دلیل  بهره بردن از  سیستم چهار چرخ متحرک و کشش اولیه مناسب برنده نهایی خواهد بود .بی ام و مسافت 400 متر را در 11.3 ثانیه و با اختلاف کمی نسبت به مرسدس بنز به پایان برد. AMG S63 فقط  0.2 ثانیه دیرتر این مسافت را طی کرد.

در حالت دوم هر دو خودرو با سرعت 80 کیلومتر بر ساعت مسابقه را آغاز می کند چرا که در این وضعیت چهار چرخ متحرک بودن بی ام و از اهمیت کمتری برخوردار است در نتیجه در بیشتر زمان درگ هر دو خودرو پا به پای یکدیگر رفته و در نهایت این مرسدس بنز AMG S63 است که زودتر از خط پایان می گذرد.

در آخر هم تست ترمز این دو خودرو را برگزار می گردد و پیش از انجام این تست احتمال اینکه بی ام و بدلیل سنگینی بیشتر بازنده این مسابقه باشد بیشتر بود اما در کمال تعجب هر دو خودرو در یک مسافت برابر به ایست کامل می رسند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/1/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط