icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ ریس خارج جاده ای پورشه کاین توربو و مرسدس بنز AMG G63

درگ ریس خارج جاده ای پورشه کاین توربو و مرسدس بنز AMG G63

comments 0 1397/11/2

نبردهای رو در روی درگ برای علاقمندان به خودرو همیشه جذاب بوده است اما وقتی که قرار باشد درگ بصورت آفرود و در خارج از جاده آسفالت برگزار گردد می تواند جذابیت را دو برابر نماید.شاسی بلند ها امروزه به یکی از محبوب ترین سگمنت های خودرویی تبدیل شده است اما روی صحبت امروز ما شاسی بلند های پرقدرت و پرفومنس نظیر پورشه کاین توربو ،رنجروور اسپرت SVR و مرسدس AMG G63 است.

گروه مشهور Carwow تصمیم گرفته است که مشخص نماید کدام یک از این سه شاسی بلند می تواند تاج پادشاهی را در یک مسابقه درگ بر سربگذارد.اما اینبار به سراغ وظیفه اصلی شاسی بلند ها که همانا بیراه نوردی است رفته و این درگ را در جاده بدون آسفالت برگزار نموده است.همه گزینه ها مورد بحث امروز به سیستم چهار چرخ متحرک مجهز هستند که دو مورد آنها یعنی رنجروور اسپرت SVR و مرسدس AMG G63در بیراه نوردی از شهرتی بیشتر ی برخودار هستند .

قسمت اول ویدئوی ذیل در یک درگ معمولی تمرکز خود را بر روی سریعترین خودرو بر روی سطح آسفالت قرار داده است. از همین رو پورشه کاین توربو به عنوان جدیدترین و بزرگترین محصول پورشه رو در روی رنجروور اسپرت SVR قرار می گیرد که سریعترین شاسی بلند این برند انگلیسی است.کاین در زیر پوسته بدنه خود از نیروگاه 4 لیتری 8 سیلندر تویین توربو 550 اسب بخاری و770 نیوتن متری بهره می برد در حالی که رنجروور اسپرت به پیشرانه5.0 لیتری و  8 سیلندر سوپر شارژری مجهز شده است که توانایی تولید 575 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن متر گشتاور را دارد.قابل ذکر است پورشه کاین حدود 2.5 تن وزن دارد و رقیب آنگلیسی آن با 2.3 تن وزن، کمی سبکتر است.

در درگ اول پورشه با وجود شروع کند موفق می شود در 12.4 ثانیه مسافت 400 متر را طی نماید و زودتر از خط پایان عبور کند. درگ دوم در حالی آغاز می شود که خودروهای در سرعت 80 کیلومتر در حال حرکت هستند ،اما در این بخش تقریبا برنده نداشت و هر دو سایه به سایه یکدیگر از خط پایان گذاشتند و نهایتا در درگ سوم با تنظیمات که دستی برگزار گردید این پورشه بود که بدون قید و شرط برنده اصلی مسابقه بود.

درگ ریس خارج جاده ای پورشه کاین توربو و مرسدس بنز AMG G63

در نهایت نوبت به درگ هیجان انگیز خارج از جاده ای می رسد. برای جذاب تر شده این قسمت مرسدس بنز AMG G63 به دو خودرو فوق ملحق می شود. این خودرو نیز به پیشرانه 4.0 لیتری 8 سیلندر تویین توربو مجهز گردیده است که توانایی تولید 577 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور را دارد. مرسدس بنز AMG G63 با وجود جایگزینی موتور 4.0 لیتری جدید بجای نسخه 5.5 لیتری قدیمی هنوز سنگین تر از دو گزینه دیگر حاضر در این درگ است.

مشخصا در این درگ بخصوص، اعداد و ارقام کمکی به ما نمی کند تا از پیش بدانیم کدامیک برنده اصلی است چرا که درگ در چمنزار برگزار شده و به غیر از اعداد و ارقام موارد دیگری نظیر  لاستیک ها و سیستم کنترل کشش می تواند نقش تعیین کننده در نتیجه داشته باشد. ما به شما برنده را معرفی نمی کنیم تا خود شما از دیدن این درگ لذت ببرید اما بدانید که رنجروور هیچ شانسی برای برنده شدن نداشت.

برچسب ها:

درگ
user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1397/11/2
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط