icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ ریس هوندا NSX،بی ام و کامپیتیشن M5 و مرسدس بنز AMG E63 S

درگ ریس هوندا NSX،بی ام و کامپیتیشن M5 و مرسدس بنز AMG E63 S

comments 0 1398/1/4

برگزاری درگ در گذشته بین خودروهایی صورت می گرفت که از نظر کلاس در یک سطح باشند اما امروز با نزدیک شدن عملکرد خودروهای مختلف به یکدیگر، درگ ریس بین خودروهای مختلف به امری کاملا مرسوم تبدیل شده است. در درگ ریس امروز نیز سه خودرو متفاوت را در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند که بطور باور نکردنی دارای رقابتی نزدیک به هم خواهند بود.  

اولین حاضر در این درگ ریس هوندا NSX  دو درب موتور وسط خواهد بود که از قدرتی برابر با 573 اسب بخار بهره می برد. دو خودرو دیگر نیز سدان های چهار درب و 5 نفره هستند که دارای 600 اسب بخار قدرت هستند. هر سه این خودروهای در خط مستفیم محصولاتی سریع و پر شتاب هستند که از قدرت های نزدیک به هم سود می برند .اما برای مشخص شدن سریعترین گزینه در خط مستقیم تنها راه چاره برگزاری درگ ریس است.

برای آشنایی بیشتر با خودروهای مورد نظر باید گفت هوندا NSX  در روی کاغذ از پرفورمنس بهتری برخوردار است . این خودروی کوپه از پیشرانه هیبریدی بهره می برد که شامل یک موتور شش سیلندر 3.5 لیتری در کنار موتورهای الکتریکی می باشد.مجموع قدرت خروجی این ترکیب برابر با 573 اسب بخار است.این کوپه ژاپنی  با این مشخصات فنی می تواند در کمتر از 3 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند که در این حالت قطعا جلوتر از دو رقیب آلمانی خود است.

مرسدس بنز AMG E63 S برای حضور در این رقابت به پیشرانه 4.0 لیتری 8 سیلندر توربو دیزل 603 اسب بخاری مجهز شده است . قدرت این موتور توسط جعبه دنده 9 سرعته اتوماتیک به تمامی چرخها منتقل می گردد. اعداد و ارقام فوق به مرسدس بنز کمک می کند در مدت زمان 3.3 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند.

قدرتمندترین شرکت کننده در این درگ بی شک بی ام و M5 کامپیتیشن است که از نیروگاه عضلانی 8 سیلندر 4.4 لیتری تویین توربو سود می برد .615 اسب بخار قدرت این خودرو توسط جعبه دنده 8 سرعته دو کلاچه به تمامی چرخها منتقل می گردد.شتاب صفر تا 100 این سدان آلمانی برابر با 3.1 ثانیه است.

با توجه به اعداد بالا می توان حدس زد رقابتی نفس گیری برای مشخص شدن سریعترین خودرو در خواهد گرفت از این رو ویدئوی ذیل را از دست ندهید.

برچسب ها:

درگdrag
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/1/4
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط