icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ ریس کیا استینگر GT S با تسلا مدل S

درگ ریس کیا استینگر GT S با تسلا مدل S

comments 0 1397/9/24

تسلا مدل S در سال 2012 میلادی بصورت رسمی معرفی شد و در آن زمان بیشتر خودروهای درون سوز را شتاب گیری شرمنده کرد. اما از آن روزهای زمانی زیادی می گذرد و این محصول تسلا دیگر خودرو چندان سریع محسوب نمی گردد و خودروی ها مدرن و امروزی تولید تسلا غول هایی شده اند که سوپر اسپرت و خودروهای قدرتمند بنزینی هم در شتابگیری  اولیه ، جلو آنها کم می آورد. برای مثال سال گذشته پورشه 911 R را روبرو تسلا P100D مشاهده کردیم که علی غم سبک تر بودن بود پورشه باز هم تسلا در درگ 400 متر برنده نهایی شد.

اما هنوز هم تسلا مدل S قدیمی نیز برای بسیار از خودروهای روز دنیا یک کابوس است. از  این رو در ویدئوی ذیل استینگر GT S  سریعترین محصول کیا در مقال تسلا مدل S قرار می گیرد.قابل ذکر است تسلا مدل S75D کند ترین محصول تسلا بر شمرده می شود.

تسلا مدل S

کیا استینگر GT S و تسلا مدل S 75D بر روی کاغذ از اعداد و ارقامی شبیه یک یکدیگر سود می برند. در حالی که استینگر از قدرتی برابر با 370 اسب بخار بهره می برد تسلا 267 اسب بخار قدرت تولید می کند. اما تسلا با 658 نیوتن متر بیشتر از 497 نیوتن متر  استینگر گشتاور در اختیار چرخها  قرار می دهد . اما یکی از تفاوت های عمده این دو خودرو در سیستم انتقال قدرت است. چرا که تسلا به سیستم چهار چرخ متحرک  مجهز شده در صورتی که بصورت استاندارد استیگر محور عقب متحرک اس و راننده می تواند در هر زمان که میل سیستم تمام چرخ متحرک خودرو را فعال نماید.

کیا استینگر

در ابتدای درگ سیستم چهار چرخ متحرک و گشتاور بالای تسلا که از همان ابتدا در اختیار قرار می گیرد باعث می گردد که از رقیب سبک تر خود جلو بیافتد. این اختلاف لحظه به لحظه بیشتر می شود تا در نهایت تسلا بدون مشکلی برنده نهایی می گردد.

کیا استینگر

درسی که می توان از درگ ذیل آموخت این است که خودروهای الکتریکی بواسطه تحویل کلیه گشتاور از همان ثانیه همیشه دارای مزیت بیشتری هستند و خودروهای نظیر استینگر برای رسیدن به حداکثر گشتاور باید اندکی صبر نمایند تا توربو ها وارد مدار شود. همین امر موجب می گردد که خودروهای درون سوز حرفی برای گفتن در مقابل الکتریکی ها نداشته باشند. البته قابل ذکر است که این اختلاف ممکن است در همان درگ 400 متر خود نشان دهد و اگر این رقابت در  1.5 کیلومتر  ادامه پیدا کند شرایط به گونه ای دیگر خواهد بود.

 

 

برچسب ها:

درگکیاتسلا
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/9/24
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط