icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ متفاوت تسلا مدل S و مرسدس بنز AMG GT63

درگ متفاوت تسلا مدل S و مرسدس بنز AMG GT63

comments 0 1398/7/16

به طور معمول با مشاهده درگی که یک پای آن تسلا باشد برنده از پیش مشخص شده است اما ویدئوی تازه منتشر شده توسط Lovecars  با درگی متفاوتی روبرو خواهید شد که تسلا مدل S P100Dدر سه رویارویی متفاوت برابر   AMG GT63 به میدان می رود. البته مطابق پیش بینی ها این تسلا است که در اکثر این مسابقات به پیروزی می رسد اما ویدئو دارای نکاتی مهم است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

در ابتدا بگوییم که پشت فرمان این خودروها تیف نیدل می‌نشیند که همیشه خبر خوبی است. ثانیاً، قدرتمندترین نسخهٔ AMG GT4 در این رقابت حضور ندارد بلکه مدل GT63 به میدان آمده که البته با پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربوی 585 اسب بخاری خود هنوز هم رقیب قدرتمندی برای هر مدعی چه یک سوپراسپرت دودر چه یک سوپر سدان الکتریکی است. در درگ اول تسلا کاملاً AMG را نابود می‌کند اما این رقابت صرفاً در مسافت یک‌چهارم مایل یعنی جایی که P100D در آن می‌درخشد به پایان نمی‌رسد.

در این رقابت، یک مسابقهٔ درگ رولینگ یا در حال حرکت هم بین دو خودرو برگزار می‌شود و هر دو ماشین در هنگام حرکت با سرعت 80 کیلومتر بر ساعت گاز را تخته می‌کنند. در درگ‌ها اغلب مسابقهٔ رولینگ از تسلا ندیده‌ایم اما قبل از اینکه فکر کنید این نقطه‌ضعف تسلا است، مرسدس کاملاً سلاخی می‌شود! البته تیف نیدل مرسدس را در حالت تعویض دندهٔ دستی قرار داد و در همان لحظهٔ کوتاهی که دنده را تعویض کرد مدل S با نیروی فوری خود به‌سادگی دور شد. بااین‌حال اگر AMG در حالت اتوماتیک و دندهٔ درست بود بازهم به‌احتمال‌زیاد تسلا فاصله می‌گرفت ولی شاید نه این‌قدر زیاد.

یکی دیگر از قسمت‌های جالب این رقابت اما مربوط به پیروزی در مسابقه نیست بلکه توانایی برای رانندگی تا خانه بعد از مسابقه را نشان می‌دهد. خودروها در مسابقات درگ مطمئناً سوخت بیشتری نسبت به رانندگی معمولی مصرف می‌کنند و همین موضوع در مورد شارژ باطری‌های تسلا هم وجود دارد. در این رقابت میزان بُرد هردو خودرو قبل و بعد از مسابقه بررسی شد و در کمال تعجب هردو ماشین 80 کیلومتر از بُرد خود را از دست دادند؛ بنابراین از این لحاظ بنزین و برق تقریباً برابر بودند. علاوه بر این، این ویدئو نمایشی عالی از ویژگی‌های مثبت و منفی خودروهای برقی و بنزینی فعلی را نشان می‌دهد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/7/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط