icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ مرسدس بنز AMG GTS و استون مارتین ونتیج،ظاهری متفاوت ،قلبی مشترک

درگ مرسدس بنز AMG GTS و استون مارتین ونتیج،ظاهری متفاوت ،قلبی مشترک

comments 0 1398/5/14

اصولا درگ بین دو خودرویی برگزار می گردد که از نظر مشخصات فنی تا حدودی به یکدیگر نزدیک باشند اما اینبار این شباهت بسیار زیاد است چرا که آستون‌مارتین ونتیج و مرسدس AMG GT S علاوه بر اینکه هر دو خودرویی اسپرت و موتور جلو هستند ، از یک پیشرانه مشترک بهره می برند.بعبارتی در زیر درب کاپوت کشیده هر دو آنهای موتور 4 لیتری V8 تویین توربوی ساخت مرسدس بنز قرار دارد.

در سال 2013 آستون‌مارتین و مرسدس بنز همکاری خود با یکدیگر را اعلام کردند که طی این همکاری، سازندهٔ بریتانیایی، پیشرانه و سیستم‌های الکترونیکی موردنیاز خود را از شریک آلمانی می‌گیرد.نخستین نتیجه این همکاری قرار گرفتن موتور 4 لیتری V8 تویین توربوی مرسدس بنز در سینه استون مارتین ونتیج بود. اما ونتیج برای شخصی سازی این پیشرانه کمی آن را تقویت کرد و چنان به آن عادت کرده ایم که گاهی فراموش می کنیم این پیشرانه را مرسدس بنز طراحی و تولید کرده است. حال در طول فصل 26 تاپ گیر، مت لبلانک مرسدس AMG GT S و آستون‌مارتین ونتیج را رودروی یکدیگر قرار داده تا ببیند کدام‌یک برتر هستند.

هرچند این دو ماشین از پیشرانهٔ یکسانی استفاده می‌کنند اما تفاوت‌هایی هم باهم دارند. مثلاً آستون‌مارتین 12 اسب بخار ضعیف‌تر است اما در عوض گشتاور بیشتری دارد درحالی‌که انتقال نیروی AMG GT S توسط گیربکس دوکلاچه صورت می‌گیرد اما گیربکس ونتیج از نوع اتوماتیک تک کلاچه است. علاوه بر این، دو خودرو رانندگی کاملاً متفاوتی دارند و هرگز مشابه هم به نظر نمی‌رسند؛ و درنهایت به قیمت دو ماشین می‌رسیم یعنی جایی که آستون حدود 20 هزار دلار گران‌تر است اما آیا این به معنای سریع‌تر بودن است؟

برای مشخص شدن جواب تاپ گیر این دو خودروی را در خط  مستقیم و در یک درگ رو در روی هم قرار داده است که می تواند مسابفه جالبی باشد چرا که هر دو از یک موتوری یکسانی در جلوی  خودرو برخوردار هستند که نیرو را به چرخهای عقب ارسال می کند. نابراین بهتر است نتیجهٔ این درگ جذاب را خود در ویدئوی زیر مشاهده کنید اما این را بدانید که با وجود تمام شباهت‌های میان این دو خودرو، نتیجهٔ درگ کاملاً شگفت‌انگیز است.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/5/14
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط