icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ نامتعارف آلمانی های قدرتمند،ب‌ام‌و M850i در برابر آئودی RS4

درگ نامتعارف آلمانی های قدرتمند،ب‌ام‌و M850i در برابر آئودی RS4

comments 0 1398/5/8

بطور مععول برگزاری درگ بین دو خودرویی هم تراز هم انجام می شود اما گاهی هم پیش می آید که شاخ به شاخ کردن دو خودروی غیر همسان از هیجان زیادی برخوردار است.درگ پیش روی امروز ما یکی از همین موارد است.

CarWow برای درگ  نامتعارف امروز بی ام و M850i را در مقابل آئودی RS4 قرار داده است. یکی کوپه بوده و بزرگ‌ترین بی ام و خانواده محسوب می‌شود درحالی‌که دیگری نسخه‌ی قوی‌تر از A4 در فرم بدنه‌ی استیشن می‌باشد.

شاید از خود بپرسید که دلیل برگزاری این درگ چیست و چه وجه اشتراکی ما بین این دوخودرو وجود دارد.در جواب باید گفت علاوه بر اینکه هر دو آلمانی هستند   RS4 خودروی تست بلندمدت قبلی مت واتسون بوده درحالی‌که ب‌ام‌و خودروی جدید اوست؛ اما خب به‌هرحال می‌توان از تماشای چنین مسابقه‌ای لذت برد.

برای لذت بردن این درگ ابتدا بهتر کمی با شمخصات فنی و پرفورمنس دو خودرو بیشتر آشنا شوید. ب‌ام‌و M850i از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4.4 لیتری با قدرت 523 اسب بخار و گشتاور 750 نیوتون متر استفاده می‌کند. این نیروی عظیم از طریق یک گیربکس 8 سرعته مبدل گشتاوری به تمامی چرخ ها فرستاده می‌شود.

در سوی مقابل آئودی RS4 را خواهیم داشت که قلب تپینده 6 سیلندر 2.9 لیتری تویین توربو با بیشنه قدرت 444 اسب بخار و حداکثر گشتاور 600 نیوتن متر مجهز شده است. . این خودرو نیز همانند ب‌ام‌و از گیربکس 8 سیلندر مبدل گشتاوری استفاده می‌کند.

شاید در نگاه اول آئودی حاضر در این درگ بدلیل قدرت کمتر از پیش بازنده باشد اما توجه داشته باشید که وزن این استیشن آلمانی به مراتب کمتر از رقیب کوپه خود است. این آئودی تنها 1790 کیلوگرم وزن دارد درحالی‌که بیمر 100 کیلوگرم سنگین‌تر است.

آیا این تفاوت وزنی قابل‌توجه می‌تواند آئودی را در برابر رقیب هم‌وطن خود پیروز کند؟ حالا زمان تماشای ویدئوی یاد شده فرا رسیده است. همچنین دو تست درگ رولینگ و ترمز نیز انجام شده تا برنده‌ی کلی مشخص شود.

برچسب ها:

درگآئودیبی ام و
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/5/8
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط