icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین درگ R8 قدیمی در برابر TTS جدید،برادر کشی به سبک آئودی

درگ R8 قدیمی در برابر TTS جدید،برادر کشی به سبک آئودی

comments 0 1398/5/29

در مسابقه درگ معمول است دو خودروی هم سن و سال در برابر هم صف کشی نمایند اما اینبار درگی را خواهیم دید که دو برادر با اختلاف سنی 11 سال رودروی یکدگیر قرار می گیرند.همانطور که می دانید 11 سال در صنعت خودرو بسیار قابل تامل است چرا که قطعا در یک دهه بسیاری از فناوری ها و موارد دیگر نظیر علم آیرودینامیک ،ساختار و غیره پیشرفت قابل ملاحضه ای را تجربه می کند.

با این تعریف اولیه مشخصا آئودی TTS جدید 2019 می تواند براحتی بردار پا به سن گذاشته خود یعنی آئودی R8 مدل 2008 را مغلوب کند. اما پاسخ آنطور که شما تصویر می کنید نخواهد بود. ما نتیجه را برملا نمی کنیم و توصیه می کنیم که ویدئوی ذیل را حتما مشاهده نمایید.

فرضیه‌ی این مسابقه ساده است. آئودی TTS صفرکیلومتر در بریتانیا حدود 45 هزار پوند قیمت دارد و تقریباً یک R8 2008 کارکرده را نیز می‌توان با همین قیمت پیدا کرد. 11 سال پیش نسخه‌ی مجهز به گیربکس دستی آئودی R8 V8 با قیمت حدود 95 هزار پوندی عرضه می‌شد. خب حالا سؤال ما این است: اگر شما این میزان پول را داشتید کدام‌یک را ترجیح می‌دادید؟

اما می پردازیم به مشخصات فنی دو رقیب هم خانواده ،آئودی TTS جدید در سینه خود از قلب تپنده 4 سیلندر تویین توربو 306 اسب بخاری بهره می برد و این قدرت توسط جعبه دنده 7 سرعته دوکلاچه به هر چهار چرخ ارسال می گردد. برادر بزرگ‌تر و مسن‌تر هم از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4.2 لیتری تنفس طبیعی 424 اسبی سود برده و به یک گیربکس 6 سرعته دستی مجهز است. TTS به لانچ کنترل مجهز است اما وزن هر دو خودرو تقریباً مشابه است. آیا R8 به پیشرانه‌ی قوی‌تر خود تکیه می‌کند یا اینکه TTS با تعویض‌های سریع‌تر دست برتر را خواهد داشت؟

برچسب ها:

درگآئودی
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/5/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط